Ankara okulları 2019-2020

bushr94 soruyor: 0

Merhabalar. Bu yaz kısmetse İstanbul'dan Ankara'ya taşınacağız. Henüz bir semt seçimi de yapamadık ama okullar erken kayıtlara başladılar bile. İyi okulların kontenjanları dolar mı diye korkuyoruz. Bu nedenle önce okulu seçelim ona göre yerleşiriz diye düşündük.


Okullarla ilgili çok faydalı yorumlar paylaşmış daha önce arkadaşlar ama Ankara'ya özel konular biraz eskide kalmış, sanki konularda İstanbul semtleri ağırlıkta gibids. Bu yüzden yeni br soru sormak istedim. Kızım ilkokula başlayacak, oğlum ise ortaokul son senesi olacak. Dolayısı ile hem ilkokul hem olumlu olumsuz tecrübe ve önerilerinizin çok yararı olacak.

Önceliğimiz özel okul. 1-2 yıl içinde buradan da  yurt dışına gideceğiz gibi bir gidişat var. Bu yüzden bütçe aralığı da belirlemedik, çünkü zaten çok uzun yıllar bu paralar ödenmeyecek. Yine de müfredatın çok da değişmediğini düşünürsek Ankara'da yüksek bütçe isteyen okullar gerçekten ne fark sağlıyor yorum yapabilirseniz çok sevinirim.

Zincir okullarda onlarlar Doğa, Bahçeşehir gibi, İstanbul'dan çok farklı mı Ankara'dakiler tecrübesi duyumu olan var mı?

Çok sordum umarım güzel paylaşımlar olu.r

Bu soruyu cevapla


Henüz cevap yazılmamış. İlk cevaplayan sen ol.

Cevaplamak için Üye ol