Bozulan uykular

laralara soruyor: 7

8.5 aylık kızım doğduğundan beri uykumuz fazla sorunlu olmadı. genellikle emerek ya da bazen emmesi bittikten sonra beşiğinde oyuncaklarıyla konuşa konuşa uyurdu. gece de 1 ya da 2 kez uyanır, emer ve 15 dakikada yine uyurdu. ama 15 gündür cennetimiz sona erdi. saat başı uyanıyor. yanıma alıyorum ama aç değil emmiyor. beşiğine bırakıyorum ağlıyor. yanımıza bi daha alıyorum. emmiyor. biraz mıkırdanıyor. sağa sola dönüp duruyor. sanki uykuya dalamıyor. yaklaşık 1 saatin sonunda ancak yeniden uyuyor ama beşiğe koyuyorum, en fazla bir saat sürüyor tekrar uyanması. bütün gecemiz böyle. ingilizce kaynaklarda 8-9-10 ay uyku reddi diye bişeyden bahsediliyor. yaklaşık 6 hafta süren böyle uykuların bozulduğu bir dönemmiş. aranızda bunu yaşayan var mı? ne kadar sürüyor? nasıl geçiyor? nasıl davranmalıyım? ne yapmalıyım ya da ne yapmamalıyım?

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


bellroad

ben yasadım. 40 gunlukken ayrıodada ayrı yatakta gece 1 kere kalkıp emer uyurdu. sonraları emzik verdim emzigi duserse 1 kere uyanırdı. ama 6. ayını bitirince tepe taklak oldu hersey. yanıma aldım ben de, emzirdim, su verdim vs. ama duzelmedi bi turlu. yanıma da alıstıgı icin yatagında asla yatmıyor ama uykusuzluk calısan anne de oldugum icin beni bitirdiği icin kararımdan pisman değilim. uykusunda surekli donmeye baslamıstı 8 aylık oldugunda pratık yapıyor diyorlar ama henuz gecmis değil bizim.


ilke_esma

Yeni şeyler öğrendikçe gece uykularimiz bizim de bozuldu..dogdugundan beri yanimda yatiyor.. yaklasik bir aydır gece surekli dönüyor emekliyor hatta dun gece bana tutunup kalkmış..ben hic bisey olmamis gibi yatirip pispisliyorum ve ya done döne uyuyor tekrar..aglamadığı surece sorun yok bence.


benbb

bizde de öyle oldu.. ama sonrasında peşpeşe dişler geldi ..dişler çıktı bir kaç gün sonra rahatladı..tabi bizim gelişimimiz biraz geri sonrasında aynı şeyleri yaşarmıyız bilemiyorum.


fussilet_tulayyy

bizde aynı durumdayız gece emmeye kalkan çocuk emekleyip oyun parkına vuruyor kafayı ayağa kalkmaya çalışıyor sonuç en az 5 kez uyanıyoruz bide emmeden yada sallanmadan uykuya geçemiyor :((( oğlanda böleymiydi hatırlamıyorum ama 15 gündür kesintisiz böleyiz ve ben sersem gibiyim


fussilet_tulayyy

ilkecim bizim arada ağlamalarda oluyo oda gündüz uyumadan öncede ağlıyor onun etkileşimi sanırım :/


ferayeelgin

Diş çıkarma problemide olabilir.doktorunuza danışarak uyumadan önce bir çay kaşığı calpol verebilirsiniz


laralara

çok teşekkürler. bekleyip göreceğiz anlaşılan..:)Cevaplamak için Üye ol