10 aylık bebek kreşe gider mi?

cokoprenses soruyor: 4

bence mecbur kalınca gider:)ama siz ne dersiniz?

Ceren'e komşumuz bakıyordu ama koşullar uymadı,ben de başka birini buldum yeni..bikaç aydır temizliğe geliyordu zaten bu abla,1 haftadır da cerene bakmaya başlamıştı,çok çok memnunduk birbirimizden.ceren uyurken ütü yapıyor,ben gelince temizlik yapıyordu..ancak kendisinin de 3 yasında bi oğlu var ve sabahları çocugunu komşuya bırakıp yol çekip bana gelmek zor olacakmış,bakamayacagım dedi bu sabah.

neyse okul kapanıyor zaten 1 hafta kaldı,annem geliyor bu hafta,sömestrda da burda.ancak dönecek dönmesi gerekiyor.2.dönem napıcaz?

ben diyorum ki bi kreşe vereyim,bugün baktım bahçeşehirde bi yere,hoşuma gitti,sabah bırakırım işe giderken,öğleden sonra alırım..ancak arkadaşlar duyunca şoke oldular,evet önceden ben de erken yaşta kreş-anaokulana gidilmesine karşı cıkardım ama anne olmadan önceydi onlar:)

siteye haber salıcam,ama eve birini almak,tekrar baştan başlamak cok zor geliyor bana.gelen kişiden ev işi de isticem,komşulardan o tarz birini bulmak zor:(

çeşitli alternatifler var,diyolar bi veli buluruz sana,okula yakın oturan,getirirsin bakar o.ama ben nereden bileyim o kişinin çocugumu alıp kahve içmeye komşuya gitmeyeceğini,sehpasında köşe koruması,prizinde koruyucu kapak var mı,deterjanlar tezgah altında mı?,çocuk balkondan pencereden sarkar mı?uzar gider.

gördüğünüz gibi deli bir ruh hali içindeyim.

en iyisi cocuk için evidir mi diyosunuz,nasıl mutluysanız öyledir mi diyosunuz?
babanne filan gelse,yok gelmez:(

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


Cecile

Merhaba , aynı paranoyaları bende yaşamıştım hala  da yaşamaktayım. Bakıcı ile işin çok ama çok zor hasta olur , işi çıkar , parayı beğenmez gelmez . yanında ailenden birisi yoksa kreşi tercih et derim . Çünkü çocuklar eğitimli kişilerle ve arkadaşlarıyla oluyorlar. kurumlarda kamera olduğu için eğitmenler herhangi bir kötü uygulama yada boşvermişlikte bulanamıyorlar.  


alkan

siz nasıl mutluysanız öyledir. biz 11 aylıkken vermiştik kreşe. kreş deyince biraz erkenmiş gibi geliyor insanlara ama bakımevi/çocukevi adı altında yerler var. 2-3 çocuğa bir ögretmen düşecek şekilde, komşunun/velinin bakmasından evladır.


1980

Merhaba benimde oğlum 10 aylık ve şuan kreş arayışı içindeyim.Bizim hiç bakıcımız olmadı.Oğluma doğumdan sonra ve belli aralıklarla annem geldi  baktı ama şehirdışında ikamet ettiği için annemin gittiği dönemde oğluma babaanneye bıraktık .babaannemizde yaşlı olduğu için şuan bakmakta zorlanıyor.Etrafımızdaki herkese haber verdik bakıcı bulmak için.gelen bir kaç bakıcıya da içimiz ısınmadı .bende aynı sizin gibi deli ruh hali içindeyim .sizden ricam ben  beylikdüzünde oturuyorum burada 0-yaş grubu için kreş bulamadım.eğer sizin için sakıncası yoksa Bahçeşehirde bulduğunuz kreşin isimini verebilirmisiniz.Eşimle gidip görmek isterim .

Umarım hepimiz için en iyisi olur ve bebişlerimizi gönül rahatlığı ile bırakabiliriz.


mommy

Merhaba, ben de kizimi 14-15 aylikken krese baslatmak istiyorum. Bahcesehirde kabul eden kreslerin isimlerini benimle paylasirsaniz sevinirim.Cevaplamak için Üye ol