Okul seçimi

kitty soruyor: 8

Merhabalar,

Kızım için önümüzdeki yıl gideceği anaokulu arayışına başladık. Sonrasında devam edeceği ilkokulu, ulaşımı, fiyatları derken iki yer arasında kaldık. İstek Vakfı Belde Okulları mı Bahçeşehir Koleji Etiler Anaokulu mu? Bu okullar için görüş ve önerilerinizi belirtirseniz çok memnun olurum.

Yardımlarınız için teşekkür ederim.

Bu soruyu cevapla


8 Cevap


nilayy

İstek Vakfı Belde Lisesi mezunuyum ben. İstek Vakfı okullarının Atatürkçü çizgisini bozmamasını takdir ediyorum. İstek okullarında öğretmenlik yapan da çok arkadaşım var , onlara sorduğumda kendileri de gönül rahatlığıyla bu okulları tercih edebileceğimi söylüyorlar. Bahçeşehir okulları hakkında bilgim yok ne yazık ki...


kitty

Nilayy, cevabınız için çok teşekkür ederim. Bende okulu-öğretmenleri (anaokulu şimdilik) beğendim. Çocuklarda mutlu görünüyordu. Köklü bir okul, vakıf okulu, sosyal faaliyetleride bizim için yeterliydi. Özellikle okul mezunu biri olarak sizin ve öğretmen arkadaşlarınızın görüşleri önemli. Tek beni düşündüren tarafı dört yaş çocuğu olarak bunları konuşmak için çok erken ama sınavların olduğu bir ülkede yaşadığımız gerçeğinden dolayı akademik başarıları. Cevapları takipteyim.


kitty

güncel


PembeKalem


Kitty merhaba, 

Sonunda İstek Belde'ye kayıt yaptırdınız mı acaba? Son kararınız ne oldu?
kitty

Merhaba pembekalem, İstek Belde'ye kayıt yaptırmadık. Kızım Etiler Bahçeşehir Kolejine devam ediyor.


calve14

@kitty merhaba, bahçeşehire devam ediyor musunuz? memnun musunuz? Bahçeşehirin genel eğitim kalitesi verilen vaadlerin yerine getirilmesi ile ilgili görüşleriniz nelerdir? Erken kayıt yaptırmak istiyoruz bu sene ve okul arayışındayız. bahçeşehir bakırköy kampüsünü düşünüyoruz. 


kitty

Merhaba, Bahçeşehir Koleji'ne devam ediyoruz. Hem kızım hem de oğlum Etiler ilkokulunda. Genel olarak memnunuz eğitim, vaatler yerine getiriliyor. Özellikle yabancı dil eğitiminden çok çok memnunuz. Akademik anlamda da müfredat, kitaplar tüm okullarda hemen hemen aynı. Sonrası iyi öğretmen şansınıza kalıyor. Elbette ki çocukla da ilgili. Okulla ilgili güvenlik sorunumuz hiçbir zaman olmadı. Tabii ki eksik yönleri yok diyemem daha iyi okullar da var ama özel okul fiyat dilimlerine bakıldığında iki çocuk için bütçeyi de hesap ettiğimde şimdilik benim beklentimi karşılıyor. Bakırköy kampüse giden arkadaşlarımın çocukları var, onlar da memnunlar. Kolaylıklar dilerim. 


selencem

Çocuklarınız henüz ilkokulda ama belki bilginiz vardır. Ortaokul lgs başarısı nasıl? Bir de lgs'ye hazırlanan çocuklara okulun dersanesi yeterli oluyor mu yoksa genel trend dışarıdan desteklemek mi acaba?


Cevaplamak için Üye ol