Oğlum biberon tutmuyor

Gokceliya soruyor: 8

şuan 2,5 aylık olan bebişim biberon tutmuyor arada sütüm yetmiyor mama vermek için uğraşıyorum ama kesinlikle kabul etmiyor :( ne yapacağım???

Bu soruyu cevapla


8 Cevap


Meowwow

Kaşık ile verebilirsiniz. Ama tadını beğenmiyor olabilir. Aslında sütünüz yetiyordur. Biberon alırsa bir süre sonra emmeyi bırakıyorlar. Biberondan güldür güldür memeden daha az miktarda geliyor. Sık sık emzirmeye d ederseniz 4. Aydan sonda alışmış okuyor bebeğe meme. İlk aylarda çok sık büyüme atağı da geçiriyor bebekler ondan çok sık emmek istiyorlar. Bebek'le yapışık olmak çok doğal bu Zaman içinde. Ama doktor baktı ise ve kilo alma problemi (ciddi) varsa ancak o zaman mamayı düşünün isterseniz. Emzirmek kolay değil biliyorum ama ben bebeğim kilo hiç almadığı hatta verdiği için mecbur mama verdim ve malesef emmedi 4 aydan sonra. 1 sene sağdım. Acısı hep içimde ondan mecbur değilseniz biberondan uzak durun diye tavsiye vereceğim. Size ve bebeğinize sağlıklı günler dilerim. Sütünüz bol olsun.


tiara

Sutunuz bebek emdikce artar. Bebege mama verdikce emme sıklığı azalır ve süt de azalacaktır buna bagli olarak. Bol su(günde 3-4lt), protein ve karbonhidrat açısından dengeli bir diyet,bol bulgur ve yesillik sutunuzun artmasina katkıda bulunacaktır. Ama en önemlisi bebeğin emmesi. Mama vereceksiniz de bebek açken uzun uzun emzirip sonra kaşıkla ya da kadehle vermeyi deneyin. Böylece süt üretimi tetiklenir.


ssebnemm

Aman diyim biberon vermeyin. Benim cocugum biberona alıştı üç aylıkken emmeyi bıraktı. Şimdi sık sık hasta oluyor. Ablamin bebeği aynı sizinki gibi biberonu istemedi az da olsa surekli annesini emdi. Şimdi çok kilolu bir bebek değil ama hiç hastalanmaz. Eğer mama vermek istiyorsanız da cay kasigiyla verin emmeyi bırakmasın.


birbebekannesi

Bu sorunu bende kısım 5 aylıkken yaşadım, kasiklada icmezdi, biberon yerine sülük çeşitleri denedim ayına gore; ama mandela biberon deneyebilirsiniz. Bu bebekle alakalı sanırım, B iberonu hatta manayı kabul etmeye biliyor. 1,5 ay uğraştım, sonuna kabul etti ama bir hafta içinde de anne sutunu bıraktı. Be sutunu arttiramadim ve kilo alımı çok düşüktü. Eğer sütununun eksikliği gelişimini etkileyecek durumdaysa şutu arttıran kadar, SMA mama (doktor tat olarak annes üstüne en yakin demişti ama kizim kabul etmedi. Tüm makamlardan deneyi dedi ve hipp markayı icti. ) ucu en az akitan tip biberon madela olabilr alip oyle denermeniz. Ben çok uğraştım sutumu arttırmak için ama olmadı, malt içecekleri yaradığı çok anne duydum, bir de bebek B iberonu alınca sizin o saatlerde sağnak için bir pompa edinmeniz öneririm. O da uyarıcı olabiliyor, ama az şutu olan annelerdd manuel değil elektrikli olmadı gerekir. Ben el pompası ve chicvohun manuelini aldım ama ise yapamamıştı, sonra aventinkini aldım. Iki ay daha sagdim, gün içerisinde ne kadar birikirse gece biberinla vermiştim meme ekmeyi reddettiği için...yolun badindasiniz, basaracagimiza eminimssebnemm

Ben de mama olarak evolviayi öneririm. Bizimkine diger mamalar cok gaz yapmıştı evolvia çok iyi geldi. Biberon başlığı olarak da dr brown'in az akışli biberon basliklari var onda bulmustuk çareyi digerlerinde tikaniyordu cocuk. İnşallah sutunuz artar da bunlara hiç gerek kalmaz.


Anne_Ebe

Bebeginiz ayda 500gr aliyorsa huzurlu rahat bir bebekse sutunuzun yetmedigini dusunmeyin. Biberonu lutfen vermeyin! Uyku halinde emiyor ozellikle gunduzleri emmiyor, inatlasiyor ve agliyorsa ac kaldigi icin degil etrafa ilgisi artigi icindir. Gecici bir surec bir sekilde emzirmeye devam edin. Kolayliklar ve bol sut diliyorum😋


dilrubaa

Sutum yetmiyor diye birsey yok, her annenin ikiz bebekleri yetecek kadar sutu olur, yeter ki sutum yok diye dusunmeyin ve bol bol emzirin. Mama vermek cogunlukla kolaya kacmak, mecburi durumlar haric tabi ki. Bol bol emzirin, emzirdikten sonra sutunuzu pompayla sagin, bol bol su icin artacaktir sutunuz. Ozellikle gece emzirmeniz sutu artirirz


Anne_Ebe

Doğru Teknik + Sık Sık Emzirme = Daha Çok Süt demektir.👍👍

Sütümün yeterli olup olmadığını nasıl anlayabilirim? derseniz işte cevabı:

Bebeğiniz günde 6-8 kez idrar yapıyorsa,

İlk 6 ay boyunca ağırlığı ayda en az 500 gr artıyorsa, sütünüz bebeğinize yetiyor demektir.✌✌


Cevaplamak için Üye ol