Azı dişleri

dyen soruyor: 3

Merhabalar,

Oğlum neredeyse 3 yaşında. En arkadaki azı dişleri kabardı ve çıkmaya çalışıyor sanıyoruz. Önce halsizlik ve huysuzluk olup akşam ateş çıkıp iştahsızlık ve erkenden uyuma oluyor. Bir-kac hafta önce yine aynı şey oldu ve 1-2 gün sürdü. Ama diş çıkmadı tamamen. Şimdi yine aynı belirtiler var.

Sormak istediğim ise şu, bu azi dişi çıkarken olan belirtiler ve bir türlü çıkamayıp tekrar tekrar böyle olması normal birşey mi? Başka bir şikayeti de yok. Ama çok bariz bir halsizlik ve iştahsızlık var. Ateş 38-39 civarı oluyor.

Yorum /tavsiye varsa faydalı olur. Teşekkürler şimdiden

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


Damla

Biz azıların çıktığını hiç farketmedik bile. Belki yaşayanlar vardır diş konusu çok değişken çocuktan çocuğa ama yine de bir danışın derim doktorunuza, ne olur ne olmaz.


ayberke

Bizim bütün dişlerimiz ateşli halsizlik iştahsızlık burun akıntısı(su gibi) şeklinde çıktı.Zaten dişin çıkacağı yerde kesik olduktan sonra sıkıntı çıkmıyor.Yani diş patladıktan sonra sıkıntı yok.Diş patlayana kadar çok çektik.Ablamın oğlunda ise bir bakmişssin ağzında diş çıkmış şeklinde idi.Çocuktan çocuğa değişiyor.Bu gibi durumlarda ağzına soğuk şeyler verdim diş kaşıyıcı gibi, burnunu devamlı serum fizyolojik ile açık tuttum.Cam açık olacak havaladırma şeklinde.Çocuk akşma uyurken yastıkla dik pozisyonda yatırdım ve birde bol bol su içerdi.Bunun yanında çocuk yemek yemek istemiyor daha çok sıvı almak istiyor illa çiğnesin diye zorlamadım.


eltemtn

Yarım kaşık calpol verebilirsiniz ateş çıktığında ağrısını da keser. Sayılı azılar bitecek :) Geçmiş olsun.Cevaplamak için Üye ol