Bir haftadır devam eden uyamayacağım kalkacağım sorunu

ozgu_naz soruyor: 10

Bir haftadır süregelen bir kriz yaşıyoruz. İster gece ister gündüz uykusu olsun farketmiyor. Devamlı yataktan kalkacağım diye ağlamalar ve sızlanmalar var. 8.30 yatağa giriyoruz ve 2 saat sürüyor uykuya dalma. daha öncede benzer sıkıntılar vardı ama hemen ikna olur ve masalla şarkıyla devam ederdik uyumaya.

2 gecedir uyku esnasında bile yatmayacağım diye söyleniyor. halbuki uyuyor derin derin. Öneriniz ve eminimki tecrübeniz vardır benzer.

Bu soruyu cevapla


16 Cevap


ozdenin_oykusu

Öykü de uzun sure boyleydı gectıgımız haftalarda.saç baş yolduruyordu resmen bana biliyorsun.son 1 haftadır daha iyi gibi.demekki zaman zaman böyle şeyler yasıcaz.zaten uykuyu çok sevmez genelde de.bir iyi bir lotu nerelere kadar gidicez bilmiyorum.sabır. zaman :(


nilinmasali

Dün gece 11 de kitap okuycam diye tepiniyordu ki uyku saatimiz 8-8:30 civarıdır,bugünde cok zor uyuttum ki bugün gündüz de uyumadı sebebini bende çözemiyorum,sanki büyüme atağı dönemleri gibiyiz bu aylardada oluyor mu bilemiyorum ama öyle umuyorum..


ozgu_naz

kavga ediyoruz resmen.bir de çok çirkin bir bağırma şekli geliştirdi. tepkim nasıl olmalı bilmiyorum.


ozdenin_oykusu

İnatlaşmamayı kendimize stil belledik ama tek bildiğim şey net olmak,tutarlı olmak.


yusuf19

bende son 5 gundur cok zor uyutuyorum gece uyanıncada tekrar uykya damakta cok zorlanıyo acaba genel bısey mı bugunlerde cocuklarda ya dolunayla falan mı ılgılı acaba:)
ozgu_naz

taviz vermiyorum aslında kaka yada çiş dışında kaldırmıyorum asla. Ama nedir doğru çok emin değilim.Böyle mutsuz uyumasını da doğru bulmuyorum. kafam karıştı gene Özden işte:)


nilinmasali

Tepkisiz kalıyorum rutini bozmuyorum uyumuyorsada atlama zıplama ısık açma yok karanlıkta odada deli deli dolasıyor ,2 yas krizinin geceye tezahürü belkide ,dediğini yaptırmak için şansını deniyor,taviz verilmezse bi süre sonra pes edicektir..


gulden_elifsu

bizim taa bebekliğinden birkaç ay öncesine kadar her öğlen,her gece uyumak istememe krizlerimiz vardı,birkaç aydır çok daha iyi şükürler olsun..ara sıra geliyolar artık:P hatta şimdilerde sanırım yeni bi krizin habercisi bu;uyumamak için "anne du istiyoyum" "anne benim kanım çok acıktı" diyor..dün gece de aynen Naz gibi, uyurken sayıklıyordu "hayıy ben uyumam" diye:P 

tek amaç bizim ömrümüzü törpülemek bence ama,yinede cevapları takipteyim:)pinarkuvvetli

o uykuda ıken bıle uyanık kalam durumunu ben de anlayamadım. gece saat 05 ve dora ıcerıye gelmek tv karsısında sallaarak uyumak ıstıyor. yataga gırıyor 1saat sonra aynı sey.ınanılmaz derecede sabırları zorlayan bısey bu. allah kolaylık versıbn bu türdesorunu olanlara


neretva

Bu ani gelişen birşey, aniden de bitebilir. Sınırlarını anlamaya çalışıyor, 2 yaş durumları. Bugüne kadar 8de yatacağını sorgulamıyordu. Şimdi diyor ki, bakalım kalkabilir miyim? Siz istikrarlı olur, aşırı sinirlenmez ve odadan çıkmasına izin vermezseniz geçecektir diye tahmin ediyorum. Ama bir kez odadan çıkarsa, aha çıkabiliyormuşum deyip bu yöntemi tekrar deneyecektir. Bir de acaba kötü rüya mı görüyor? Bunu bir araştırın isterseniz. Hani sorarak, kendi rüyalarınızı anlatarak, resim çizdirerek. Belki birşeyden korktu ve karanlıkta uyumak istemiyor.Cevaplamak için Üye ol