Hangi balık yağını kullanıyorsunuz? Neden onu tercih ettiniz?

hilaltimur soruyor: 10

Merhabalar;

3,5 yaşındaki oğlum için balık yağı kullanacağız ama hangi balık yağı karar veremedim. Eczacıya, doktora, diğer doktora vs sordum, her biri ayrı marka önerdiler. Kafam karıştı açıkçası. En önemlisini kullanan anneler bilirler dedim, siz hangi markayı ve neden tercih ediyorsunuz? Birbirlerinden farklı-üstün yanları var mıdır bunların?

Bu soruyu cevapla


14 Cevap


Bella

Bence hç bir farkı yok bu kadar irdelersen buradan da sana sonuç çıkmaaycak zira herkes farklı farklı marka ismi verecek hilalcim.Ben yaklaşık iki aydan beri doktorumun tavsiyesi ile multi tabsın balık yağını kullanıyorum.

 

Doktorun tavsiyesininde daha iyisi olduğundan verdiğini düşünmüyorum.Doğdu doğalı multi tabsın vitaminleri veriyordu hep çünkü o markadan da devam etti.

 


burcaksahin

Hilal, Arda sizden küçük ama yine de fark yapmaz diye yazayım dedim.

 

Geçen kış Dr’umuzun önerisiyle Seven Seas Portakal Aromalı olanı kullanmıştık. Bu sene ben sordum Carlson Balık Yağı versem olur mu diye, siz nasıl isterseniz, olur, dedi. Biz de verdik.

 

Ancak şişenin yarısına geldiğim zaman, Arda’nın balık gibi koktuğunu fark ettim. Öğlen içiyordu, ben eve gidince 18.30 civarı alıyordum bu kokuyu. Güncellememde sordum, bazı arkadaşlar da aynı şeyi yaşamış, bazı arkadaşlar hiç yaşamamışlardı. Ben de vermeyi bıraktım.

 

Dilerim yakında karar verirsin :)


zehra

Marka vermem uygundur umuyorum: Carlson kullanıyoruz, tadı diğer balık yağlarına göre çok daha iyiymiş (gerçekten ben de tattım, soğukken tadı fena değil, bir de üstün tad ödülü varmış) ve içeriği de çok doğalmış, içinde civa vb. metaller bulunmadığına dair testler var. Ben de almadan önce epey araştırmıştım. Önce portakal aromalısını kullandık, şimdi de limonlusunu kullanıyoruz. Yine de vermek çok kolay olmuyor açıkçası, sonuçta o balık kokusu var, gönüllü olarak içmese de portakal suyuyla falan içirebiliyoruz. Memnunuz. 


Ben bunda karar kılarken Seven Seas markası ile karşılaştırmıştım, kararımı etkileyen 1-doğallığı 2- tadının güzel olduğuna dair okuduklarım 3- A ve D vitamini içermemesi olmuştu (böylelikle yazın da kullanabiliyorsun) . Amazon'da da çok fazla sayıda review var, okumak istersen. Eczacımız Seven Seas'i destekliyordu, doktorumuz farketmez demişti. Umarım yardımcı olabilmişimdir.      esra_26

bende cevapları merak ediyorum.eczacı tavsiyesi ile nutrigen balık yağını kullanıyorum inş. iyidir


kuzeynep

Carlson ilave vitaminler olmaması tercih sebebim benim oğlum balığı çok seviyor anne şişeyi ver icicem diyor versem kafaya dikicek şişeyi. Multitabs icmedi bir sise duruyor.hilaltimur

carlson en çok tavsiye edilenlerden anladığım kadarıyla. ben de işin şu kısmına takılıyorum ki, ağır metaller vs olmasın. gerçi bundan nasıl emin olabiliriz bilmiyorum ama. bir de doğruluğundan emin değilim ama bir zamanlar şöyle birşey duymuştum. balığın karaciğerinden elde edileni kullanmayın demişti bir tanıdık. işte bu nedenlerle çekincemelerim var balık yağı konusunda. iç anadoluda da her zaman taze balık bulunmuyor malum. bulsak zaten yağına ihtiyaç kalmaz ama :(


yuksel_

Biz Minadex ve Carlson verdik..Carlson en iyisi diye duymuştum ben de. Tadı da sanırım daha güzel.


DoRuK_DiLeK

annem iştah sorunuyla dr boğmaya başlayınca oda mecburen ve istemeyerek minadex verdi. çok zorlandı içerken hatta kustuğu bile oldu işe de yaramadı. sonra değiştirelim dedi ve zinco mega verdi. çok enterasandır onu bayıla bayıla içiyor üstelik iştahında inanılmaz bir düzelme var. ama içinde d vitamini var ve yazın kullanmakta çk doğru değil bu şişemizde bitsin carlson u deniycez.DoRuK_DiLeK

valla pınar eğer tesadüf değilse cidden çok işe yaradı. eskiden acıksa bile 1 kaşık alır 2ciye sızlanır kendini yerden yere atardı mecbur yatarken oyalayıp yedirirdik. şimdi kendi mama istiyor. peşimde mama mama diye dolaşıyor.


GOGO05

zinco mega tadını seviyorCevaplamak için Üye ol