Hangi balık yağını kullanıyorsunuz? Neden onu tercih ettiniz?

hilaltimur soruyor: 4

Merhabalar;

3,5 yaşındaki oğlum için balık yağı kullanacağız ama hangi balık yağı karar veremedim. Eczacıya, doktora, diğer doktora vs sordum, her biri ayrı marka önerdiler. Kafam karıştı açıkçası. En önemlisini kullanan anneler bilirler dedim, siz hangi markayı ve neden tercih ediyorsunuz? Birbirlerinden farklı-üstün yanları var mıdır bunların?

Bu soruyu cevapla


14 Cevap


ozlemdevrim

Bizim doktorumuz SevenSeas ya da Multitabs diyor, çünkü sadece bu ikisi Sağlık Bakanlığından onaylıymış.Diğer balık yağları Tarım Bakanlığından onaylı olduğu için,içeriğinin nasıl incelendiğine dair kuşkularının olduğunu bu yüzden önermediğini söyledi. Biz Seven Seas kullanıyoruz..


puzzle

benim oğlumun boyu yaşıtlarına göre kısa, bizden ötürü:)
o bakımdan içinde çinko takviyesi var diye octamar ı önerdi doktorumuz ki kendisi ilaç vs. yanlısı değildir..


Ulku

carlson:  


A ve D vitamini icermedikleri icin yaz-kis surekli kullanabiliyoruz (A ve D vitamini birikimi vucuda zararli, o yuzden diger balik yaglari sadece kis aylarinda 15 gun gibi bir sureyle kullanilir) ve tadini cocuklar cok seviyor. 

Ayrica burada aldigimiz baliklardan cok daha guvenilir bir omega-3 kaynagi. yani ben sirf balik yedirmek icin (omega-3 alimi icin ve DHA & EPA oranlari da yuksek oldugu icin) carlson kullaniyorum.  

 "Derin ve kirletilmemiş sularda yaşayan soğuk su balıklardan elde edilir.
    Bu ürünün saflığı, bağımsız FDA onaylı resmi laboratuvarlarda algılanabilir miktardaki ağır metallerin (civa, kadminyum, kurşun, PBC ve 28 ayrı kontaminantın) hiç birini ihtiva etmediği test edilmiştir.
    Maksimum tazelik için Norveç'te işlenip, şişelenmiştir." 

Balik yagi alirken EPA + DHA oraninin 500 mg'den yuksek olmasina dikkat edin. 


Ulku

alintidir: 


NEDEN CARLSON ?

Çünkü Carlson Omega-3 Kapsül;

  1. A ve D vitaminlerini içermez. A ve D vitaminleri aşırı alındığında vücuttan atılamazlar ve karaciğerde birikme yapabilirler. Bu nedenle A ve D vitamini içeren balık yağları uzun süre kullanılamazken Carlson omega-3 yaz ve kış aralık vermeden kullanılabilir. 

  2. Zararlı ağır metalleri (Civa,Kadminyum, kurşun vs.) içermez. Bu ağır metallar gıda zehirlenmelerine yol açabilir. 

  3. Yüksek oranda omega-3 içerir. 

  4. Okyanusun derin ve soğuk sularında yaşayan balıklardan elde edilmiştir. 
Cevaplamak için Üye ol