çoooook erken uyanma

onuranne soruyor: 7

gece 21:00 gibi uyuyan oğluş sabah 04:30 gibi uyanıyor.Emmek için 3-4 kez kalkıyor zaten.Yorgunluk had sahfada.....Gündüz en fazla 3 saat uyuyor.Hep erken kalkardı(5-6 arası) Ama son 1 haftadır çok yoruyor.Daha geç uyandırmak için ne yapabilirim????Uykusuzluktan kısa kısa yazıyorum valla,acele cevaba ihtiyacım varrrrrr..........

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


selencem

Bizimki de 2 haftadir 6-6.30u 5.30a cekti. Odasinin kapisini kapali tutuyordum, simdi acik birakiyorum. Havasiz kaliyor olabilir diye. Biraz su verip emzikle tekrar uyutmaya calisiyorum, susamis olabilir diye. Isigi kesinlikle acmiyorum ve olabildigince yataginda tutuyorum, sabah oldu sanmasin diye. Hafif bir duzelme var. Baska denemelerim olursa gene yazarim :)


aylis

KALKMASINA YAKIN SU VEREREK YA DA EMZİREREK BİRAZ DAHA UYUMASINI SAĞLAYABİLİRSİNİZ. ACABA
 
ACIKTIĞI İÇİN Mİ KALKIYOR? GÜN İÇİNDE YEDİKLERİNİ ARTTIRMAYA ÇALIŞSANIZ BELKİ FAYDASI OLUR, BÜYÜME ATAĞINDA DA OLABİLİR. BUNLAR AKLIMA GELENLER.BİZİMKİ DE BU ARALAR SIKLIKLA UYANIYOR. 


selencem

Herkese gunaydin. 05.55 itibariyle actik gozumuzu :(


ekin

 

http://bebegimuyuyor.blogspot.com/2009/02/bebegim-erken-uyanyor.html

Her sabah aynı saatte uyanıyorsa alışkanlık edinmiş olmalı. Bu alışkanlığı kırmanın bir yolu var. Ben denemiştim. Gerçekten işe yarıyor. 1 hafta deneyin göreceksiniz. Bu yöntem Tracy'nin uyumak için uyandırma yöntemi. Sevgiler... 


selencem

ben çalıştığım için geceleri bakıcımız ilgileniyor, ona da bunu yaptırabileceğimi sanmıyorum maalesef. haftasonları ben bakarken uyanır gibi olduğunda emzik, yatakta hafif sallama vs ile bi yarım saat daha uzatıyorum uykuyu ama hafta içi öyle olamıyor maalesef.


zerrin

benzer durumu yaşadık biz de; çalıştığım için geceleri emziriyordum ama 7. aydan itibaren gece belki 10 kez felan kalkıp sürekli emiyoruz emerken de uyuya kalıyoruz;((( zombi  gibi dolaştım uzun bi süre, süt artık su niyetine emildiğinden doyurmuyo tabiii:)) ben de gece için de sağıp biberona gece tahıllı karışımını hazırlıyorum ve 21:00 gibi yatırdığım ömür ü 23:30-24:00 gibi tekrar besliyorum, gece uyanıyoruz ama sabah 6 ya kadar idare ediyor, uyandığımız saat 06:00 ya fikslendi gibi, bazen saatten birkaç dakika önce uyandığı da oluyo:)) 


onuranne

ekin ve hülyave tuna,iginç bir yöntemmiş deniycem tabi,herkese çok teşekkürler:)Cevaplamak için Üye ol