Tv seyretmelerinin sakincasi varmidir?

merbor soruyor: 6

meraba arkadaslar..bebeginize tv izletmek konusunda ne dusunuyorsunuz? ben 2 yasina kadar 10 sn bile izlemelerinin zararli oldugunu duymustum oyuzden izletmiyorum baktirmiyorum bile..bazen o kacamak yapsada :)) sizlerin fikrini ve deneyimlerinizi ogrenmek istedim bu konuda...

Bu soruyu cevapla


16 Cevap


ldeniz

ben de uzun süre izletmedim, ama sıkılıyorum evde açıyorum artık. bir de düşündüm izlese ne olacak diye. yani tv izlemeyen çocukların hepsi dahi filan olacak da benim oğlum bön bön bakacak mı dedim kendi kendime =) 


ece_g

Bu gerçekten zor bir mesele benim kızım hhenüz küçük olduğu için pek ilgilenmiyor ben de gündüz hiç açmıyorum zaten ama maalesef kp emekli ve tam bir tv bağımlısı sabah uyandığı andan itibaren gece yatana kadar açıktır kv desen aynı anda 3 dizi falan seyreder reklem aralarında döne döne,mesela ben de sırf bu yüzden ne onlar gelsin ne biz gidelim istiyorum.

Kendi arkadaşlarımdan gördüğüm izlenim şöyle diyelim çocuğu benimkinden büyük 3-4 yaşında olan bir arkadaşımla muhabbet edemiyoruz çocuk ilgi istiyor çünkü e nasıl oyalayacaksın onlar da tv açıyorlar ama reklamlardaki saçma sapan oyuncaklar öyle albenili gösteriliyor ki bu sefer çocuk da illa alalım diye tutturuyor.

Sonuç olarak ne yapacağız ben de bilmiyorum iki ucu pis değnek..


CokBilmis

Ben kendim sıkılıyorum TV'den. İzlenecek tek bir program bile yok.

Ama film olsun, izlerim tabii.

O nedenle eğer çocuğunuzu oyalamak için TV açmak istiyorsanız, TV yerine DVD izletin. Hiç değilse reklam izlemez ve ne izleyeceğini önceden bilebilirsiniz, aniden saçma bir görüntü belirmez.

Yine de 10 aylık bir çocuğun TV ile oyalanması anne açısından hoş sonuçlar vermez. Korkar ve aşırı uyaran aldığından sabaha kadar uyumaz, uykuları bölünür, aşırı hareketli oluri hareketleri kontrolsüzleşir vs vs. Gelir gider hesabında, çocuğa TV izleterek kazandığınız zamanı gece uykusundan fedakarlık ederek geri vermek zorunda kalabilieceğinizi de hesaba katın.


Sanemm

Çocuğu oyalamak için tv açılmasına şaşırıyorum, bebekler dünyayı keşfetmeye pek meraklı, tek başına gayet rahat oynayabilir etrafı karıştırabilir. Onları kısıtlayarak şevklerini kırıyoruz ardından da oyalansın diye tv mi açıyoruz, oldukça ironik :)


ipekkusgoz

http://www.markaanne.com/2012/09/04/1-cocuk-1-televizyon/

Çok etkilendim, paylaşmak istedim.


emerya

Benim oğlumda 2 yaşına kadar nerdeyse hiç izlemedi ama şuan 34 aylık ve neredeyse günde 1 saat izliyor sıkılıyor gün içinde çünkü
Cevaplamak için Üye ol