Oğlunu genel anestezi ile sünnet ettiren var mı???

zuzummm soruyor: 5

merhaba ,

bu sünnet  konusu bazı başlıklar altında yine açılmış ama aradığım cevapları bulamadım.
bulunduğumuz sehir küçük.öyle fazla özel hastane yok.yani 1 tane var.  orası da dahil olmak üzere devlet hastaneleri burda hep sünneti genel anestezi ile yapıyor. yaptıran arkadaslarımız oldu. bebek sünnetten önce 3 saat ve 1 saat sünnet olduktan sonra tekrar 3 saat daha aç kalacakmış :( böyle bir sacmalık olur mu? genel yaptıranlar siz de bu sekilde mi yaptırdınız. anestezi 5 aylık bebeğe yapılmalı mı yani? ama burda baska secenek yok ...

sizden tecrübe ve tavsiye bekliyorum..neler yaptınız neler yaşadınız.....

Bu soruyu cevapla


25 Cevap


ruzgar11

benim oğlum doğum ertesi lokal anestezi ile oldu, iyiki yaptırmısım.. şimdi çok rahatız.. bence komple anestezi almasına gerek yok..hafif verip sakinleştirseler o bile yeterli bence..


ruzgar11

bizimkini ürolog yaptı.. dr umuz bize bu konuda tecrübesi olan üroloğun daha rahat ve sorunsuz işlem yapacağını söyledi..


zuzummm

sherlotteholmes siz de ürologa mı yaptırmıstınız? biz hep cocuk cerrahı diye düşünüyorduk ama evet neticede ürolog daha iyi bilir neticedde branşıdır....


canpare

Bu arada ben anestezi uzmanından ne duyduysam buraya onu yazdım. Lokal anestezi oğlumun sünnetine kadar neresinden nasıl yapılır bilmiyorduk. Hatta sünnetten sonra 5-6 saat daha belden aşağısı uyuşuk kalacağından ağrı hissetmez, hareket edip kendine zarar veremez diye ikna etmeye çalıştılar. Pipiye direk yapılıyor olsaydı dahi yine birilerinin oğlumun ellerini ayaklarını hareket etmesin diye sıkı sıkı tutuyor olabileceği fikri de hoşuma gitmezdi sanıyorum. Birebir yaşadığımdan da olabilir ben artık sünnetin genel anestezi altında yapılması gerektiğini düşünenlerdenim.


zuzummm

biz de günümüzü aldık 16 nisan :) artık dönüş yok
Cevaplamak için Üye ol