1 yaşındaki Oğlum geceleri çok sık uyanıyor

scandinav soruyor: 9

Oğlum küçükken uyuyan bir bebekti, 4 aylıkken falan ben zorla 5 saatte uyandırırdım emzirebilmek için. Sonraları gittikçe azaldı. 6 aylıkken dişler başlayınca hiç uyuyamadık.. Artık gecede 3-4 daha sonra 5-6 kez. Bir ara uyuduktan (9 gibi uyuyor gece, sabah 7 gibi kalkıyor) yarım saat sonra uyanıyordu, göğsümde uyuduğu için olduğunu düşündüğüm uykuya dalamama problemi var. Emerek uyumanın dışında üstüme yatırıp sallarak uyutmaya da başladım.. İşe başlayınca bu rakam 7-8 lere çıktı. İş yerinde zombi gibiyim. ve en kötüsü sinirlerim alt üst herkese çatasım var, uykusuzluktan. dalıp uyumayı zaten unuttuk ama akşam da 2 de kalktı 5 e kadar ne yaptıysak uyutamadık. Bakıcı onu saç kurutma makinesi eşliğinde ayakta omszunda sallayarak uyutuyor..Bu kez de onu istiyor gibi geldi, ama gece yarısı ya ben beceremedim yada olmadı. Bir türlü uykusu olduğu halde sardıramadı, uyuyamadıkça da durum kötüleşti. Bugün işe çok zor geldim, gözlerim dönüyor 4 saat toplamda ancak uyudum zaten artık o yatınca yatıyroum bütün gece kalkacağımız için ancak toparlarım diyorum. Bakcımız ben işe başladığım için bana inat ettiğini söylüyor.. Arkadaşım gündüz ememediğinden (emzik de yok) gece eme refleksiyle böyle olduğunu düşünüyor. Başkaları şımarıklık yaptığını beni özlediğini vs. söylüyor..Ama ben gittikçe kötüleşen bu durmu anlayamadım. Aç mı diyorum ama hiç birşey doğru düzgün yemiyor ki.. görseniz 4 aylık çocuk daha çok şey yiyordur. Yeme konusuna hiç girmeyelim, o başka bir sorunun konusu..

Allah sağlık versin de ne diyeyim..Allah'a şükür..Hastalanmasın..

NOT: Memeden kesersek iyileşir diyenler oldu ama kendi istemeden de kesemiyorum ne de olsa hala küçük canım benim..

Bu soruyu cevapla


9 Cevap


esila

BEN ÇALIŞMIYORUM  BENİMKIZDA13 AYLIK GECEEN A10DEFA UYANIYOR DR ADEDİM HERGÜN BANYOYAPTIR GECE YATMADAN PİJAMALARIN IGİYDİR UYUCANI ANLASSIN KAUCUK EMZİK VERDEDİ


dilara

bebekler rutini seviyor evet. yeme ve uyku saatlerine sadık kalın. uyku öncesi rutini belirleyin. emzik uykuya geçişi kolaylaştırıyor sanırım. ama bu aya kadar almadıysa hiç vermeyin bence. uyku arkadaşı edindirmeye çalışın: battaniye, yumuşak bir oyuncak... gibi. belki sizin giydiğiniz bir t-shirt de uykuya geçişini kolaylaştırabilir.
aklıma ilk gelenler bunlar.


canand

Diğer yorumları okumadım ama benzeri yazıldıysa affola. 

Benim kızım bir dönem öyleydi (emdiği zamanlar) sayısını hatırlayamadığım kadar çok uyanırdı. Emzirip uyutmaya çalışırdım, uyutmayı başarsam bile 1 saat demeden yine uyanırdı. Ve maalesef ben biraz geç farkettim nedenini. Bendeki süt yeterli gelmediği için ve aç kaldığı için uyandığını farkettim ve geceleri önceleri 2 defa devam sütü vermeye başladım. Uykularımız bir süre sonra normale dönmeye başladı, hatta bir süre sonra sadece 1 kez uyanmaya başladı ve onda da karnını doyurup uyumaya devam etti. Biz şu anda o sıkıntıları atlattık. Bir de bunu deneyin derim ben. En kısa zamanda rahat uykular dilerim size ve bebeğinize. 


scandinav

teşekkürler cevaplara.. Gündüz bile zorla yemek yediriyoruz. gece yedirmeye kalksam daha da uyanır.. İnatçılık va rbiraz..Yemek konusu zor. Belki arkadan bir dişi çıkacak bilmiyorum, bağışıklık sistemi düştü grip oldu belki ondan. EMzik şimdiye dek almadı daha da alıştıramama gibi. Akşam valla 3-4 kez uyandı tam hatırlayamıyorum çünkü ben çok derin uyuyordum:))canand

benim karnını doyurmaktan kastım biberon ile süt yada mama verme şekliydi. Tam izah edememişim sanırım.scandinav

canım,biberon almıyor

kaşık fobisi var
emzik yok
meme var..
ben de de light süt var:)

zaten hasta olunca katı da yemiyor sadece zayıflıyor,akşam öyle bir uyudu ki 8 de yattı, 12 de 1 kez gece 2 bucukta 1 kez 4 bucukta 1 kez kalktı sadece sasırdım! Hem de akşam yemeği yemeden yatmıştı..


merve_nisa

sanki bizi yazmışsın pilavı bile elle yediriyorum utanmasam çorbayıda elle yedircem çocuk kaşığıı görünce kaçıyor:) şuruplar yüzünden biz bıu hale geldik. ona kalsa memeden ayrılmadan yapışık ağzında gezicek.zaten geceleri emzik olarak benim memem var oyüzden yalancı emziği almıyor hemen anlıyor


merve_nisa

bu arada ben ev hanımıyım her dakika istediğinde meme verdim gündüz ki gece istemez belki diye ama yok malesef gecekinin tadı başka herhalde:)


scandinav

bu arada doktoru gündüz çok uyuyor 2 saat uyumalı max. demişti. Hastaydı ama biz de uyguladık.. Gece uyanmalıarı düzeldi.. Sabah 1 bucuk saat ogleden sonra 1 bucuk bazen sabah 2 saat uyurdu.. Saati dolunca üzülerek uyandırıyoruz ama gece mışıl mışıl uyudu bir süre.. Gerçi akşam yine düzgün uyumadı ama..


Cevaplamak için Üye ol