nasıl tek başına uyutabilirim

behiye soruyor: 10

bebeğim iki gündür ayakta allamadan uyutuyorum ama emerek uyuyor dalana kadar yanında duruyorum ve emmeden uyumuyor öğlen uykuunuda allanmadan uyumuyor emerek beş dakika dalıyor ne yapmam gerek anlamıyorum bırakıyorum ne zaman uyura uyur diye ama uyumuyor ne yapmam lazım lütfen bu konuyla ilgili bilgilerinizi aktarırmısınız

Bu soruyu cevapla


17 Cevap


Damla

Benim oğlum o aylarda beşiğinde oyuncakları ile oynayarak uykuya dalmaya başlamıştı. Hep belirli bir rutin içinde yatırmaya çalışın ve ilgisini bir şeyde toplaması için ortam sağlamaya çalışın. Bir de sabırlı olmak lazım, hiç uyumayacak gibi durabilir ama bir şeyle oynarken, hatta sesler çıkartırken uyuyup kalabilir. Birkaç gün aynı saatlerde kendi kendine uyuduktan sonra zaten alışacaktır. Ağlamadığı sürece uyumadı diye düşünerek müdahele etmezseniz iyi olur.


deniss

merhaba.rana diye bir arkadaşım var burada. o bu taktiği verdi bana benim kızım sizinkinden beterdi ve delirmek üzereydim. bizde  işe yaradı gibi sanada anlatıyım. belki denemek istersin.
bir uyku arkadaşı yaptım melisaya. bir bebek ama böyle yumuşacık hatta yanlarında ağzını sokması için kulakları var. bana almanyadan arkadaşlarım getirmişti ama nurturiada hulya var o satıyor ordan bakarsan daha rahat anlarsın yazarak anlatmak zor oyuncağın tipini.
http://.blogspot.com/2010/11/uyku-arkadas-organik.html
bu oyuncakla yüzünü kapatabiliyor kendisi ama tamamen kapanmadığı için rahat nefes alabiliyor. benimki bunun kare şekli ve ineklisi :)
ben bu oyuncağı koynumda taşıdım bütün gün. sadece melisa uyuyacağı zaman çıkartıp yatakta onun yanağının yanına koyuyorum. birde emziğe alıştırdık ama emziğide sadece yatarken veriyorum. birde müzik çalan birşey var yatağa takılı. onuda sadece yatacakken açıyorum. 2 günde gelişme gösterdi. bunların hepsini sadece yatarken yapınca o da bir süre sonra uyuması gerektiğini anlıyor. birde yatağa uykusu tam gelmeden koyuyorum. yani eğer 20.00 de uyuması gerekiyorsa en geç 19.30 da yatakta olması lazım. o da tam uykusu gelene kadar yataktaki oyuncaklarla oynuyor havalara tekme atıyor falan. sonra yoruluyor ve emzik sayesinde uyuyor. he unutmadan birde yatırmadan önce mutlaka altını değiştirip emziriyorum. ama tabi her zaman böyle olmuyor. uyku saati kaçıyorsa mecburen dışardaysak falan, yine emerken dalıyor. bende memeyi çekerken emziği koyuyorum ağzına ve  tam uyumadan hemen yatağa koyuyorum. umarım en kısa zamanda çözersiniz bu durumu..


Damla

catsea, sadece uyku saatinde verilen bir şeyler olması çok mantıklı ve pratik bence. O aylarda düzen çok sık değişiyor ve tam bir rutin oturtmak çok zor ama basit hatırlatıcılar da eminim çok işe yarayacaktır. Ilgaz'da böyle bir tavsiye veren olmamıştı, hep el yordamı ile düzenledik uykusunu. Bir daha doğurursam mutlaka deneyeceğim :)


deniss

vallaha sağolsun banada rana verdi tavsiyeyi. büyüklerin tek bildiği salla kızım ayağında 2 dakikada uyur çocuk sende işine gücüne bakarsın :) ama bende bel fıtığı olduğu için bir şekilde çözmem lazımdı. her zaman tutmuyor maalesef. mesela dün dışardaydık kaçtı uyku saati eve geldik akşam 8 oldu bizimki çığlık çığlığa bağırıyordu yatakta. sevgili kocamda gripten yattığı için adamın kulaklarını daha fazla tırmalamayalım diye salladım ayakta. tabi benim belim mahvoldu o ayrı :( ama inşallah zamanla herşeyleri girer düzene


fatosd

BU OYUNCAĞI NASIL TEMİN EDEBİLİRİZ.BANADA ACİL LAZIM
deniss

heh işte benim rana da geldi :) okuyun uygulayın hemennnnnnn ;))


prophetic

ne zaman başlamak lazım bu olaya, Demir'in kendi kendine uyuma ihtimali olabileceğine dahi inanmıyorum çünkü. perşembe günü 12 haftalık olcaz, uygun mudur bu zaman acaba?rana_defne

Burcu kokunla alıştıracağın için bence başlayabilirsin, sonuçta senin kokuna düşkün olduğu zamanlar bunlar.. ;)


fatosd

ben uyku arkadaşından sipariş vermek istiyorum fakat sipariş ödeme...gibi bir bölüm yok ne yapmam gerekiyor?????Cevaplamak için Üye ol