Çocuk gelişimi mezunu mu, çocuk büyütmüş olan mı?

efsel soruyor: 3

3,5 yaşındaki bir çocuğu bahçede, parkda, evde birine teslim etmeniz gerekirse, Çocuk Gelişimi mezunu ya da üniversite öğrencisi, kendi çocuk büyütmemiş genç bir ablaya mı, yoksa kendi çocuklarını büyütmüş ya da büyütmekde olan çocuk sahibi, yaşı daha büyük birine mi bırakmayı tercih ederdiniz? Çocuğun daha güvende olması, başına birşey gelmemesi açısından eğitim mi, yaş mı, tecrübe mi daha önemli sizce? Tecrübelerinizi ve düşüncelerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Bu soruyu cevapla


13 Cevap


Balcova_Yapa_CocukKulubu

Eğitim şart. Bunu eğitimsiz biriyle karşılatığınız zaman anlayabilirsiniz. Kaç çocuk büyütmüş olursa olsun eğer hatalarla dolu bir şekilde büyütüyorsa, hiç yapmasın daha iyi. Çünkü artık çoğumuzun bildiği gibi, çocuk büyürken yapılan hataların telafisi olamıyor maalesef.


EsraEA

Ben de bakizehra ile aynı fikirdeyim. 3 yaşına, en az 2 yaşına kadar çocuğun temel gereksinimlerini karşılayan, aileden birisi olamayacaksa annelik yaşamış birisinin şefkatini tercih ederdim, ettim. Benim çocuklarıma 2 yaşına kadar annem baktı, artık bakamayınca 2 yaşından sonra kız meslek lisesi mezunu bir öğretmen. Çocuklar da ben de şanslıydık, aynı zamanda anneydi. 

Üniversite öğrencisindense, en azından bir yerde çalışmış bir mezun bulabilirseniz  daha iyi olur. Öğrenciyken staj yapsa bile, en azından bir yerde çalışanın deneyimi daha fazla olacaktır. Ama öğrenci olup, sorumluluklarını bilen, mesela kardeşi büyürken yardımcı olan birisi de aynı tecrübeye sahip olabilir. Adayları siz tanıdığınız için buna daha iyi karar verirsiniz. Kime karar verirseniz verin, çocuğunuz için de sizin için de  inşallah en iyisi olur. 


selencem

Efsel: Karsidan karsiya gecerken, bir arabanin onune atladi. Tamamen cehalet! Elimi kaldirdim dursun diye de aciklama yapmisti. Oysa burasi köy degil, istanbul, arabalar cok hizli, zar zor durmustu araba!
Cevaplamak için Üye ol