umca ve benzeri bagisiklik guclendirici kullananiniz var mi?

Ulku soruyor: 10

ozellikle umca'yi merak ediyorum. kullanip da enfeksiyon sIkLIgInda azalma gozlemleyen oldu mu?

Bu soruyu cevapla


21 Cevap


ekim_

biz propolmar kullandık ama inanmıyorum pek iyi geldiğine.bir şişe bitirdik;ama bizimkinin geçen seneki hastalık sıklığını bir bilsen inanamazsın.yani ben çaresizlikten kullandım.umcayı sedece duydum.enfeksiyon sırasında da hızlı iyileşme sağlıyormuş ama ben pek güvenemiyorum yine de böyle şeylere. cevapları merak ediyorum


ekim_

ülkü ,eczande ilaç alırken bir bayan da umca yı övüyordu ama o kendine kullanıyormuş,insanı hemen ayağa kaldırıyor diyordu ama sitede illa ki önerileri olan birileri olmalı bu konuda


Ulku

bir de not: hastalik baslangicinda kullanmak gerekiyormus, hani hafif kirikligin oldugu donem. iltihap baslayinca faydasini goremiyormussun. bir yanim bunye bunlara alismasin diyor, diger yanim hasta olup da antibiyotik kullanmaktan iyidir diyor.


ekim_

ülkü,okuduğum kadarıyla daha çok viral hastalıklarda destek tedavi; yani grip nezle vs.


Ulku

viral mi? o zaman hic kullanmasak mi? zaten grip-nezlede ilac vermiyoruz.

burcu immuzinci de cok duyuyordum bir ara, bir de euphia balsami. immuzinci icinde ekinezya var diye ayrica istemiyor doktorumuz. ille bisey kullancaksaniz zinco, kullanin dedi.
Ulku

arkadaslarimdan cok kullanan var umcayi uod. bu linkte enfeksiyon da demis? ben de dogal antibiyotik diye duymustum zaten. 
eczanelerde de cok reklami yapiliyor burcu evet.
doktorumuz da sadace kronik hastalar, hastaligi sIk sIk tekrarlayanlar icin oneriyor. diger cocuklar icinse, "hastalik baslamasin diye, onlem icin vermiyoruz, hele ki 2 yas altina asla" diyor.

o kadar kararsizim ki bu konuda.

neden tip bazi konularda ortak bir soylem sunamiyor?


ABIDE

Ben kızım için yeni kullanmaya başladım.Bu aralar çok sık grip oluyor.Hastalandığı gibi hemen verdim bir günde kendisini toparladı.Ama öksürüğümüz devam ediyor.Diğer türlü kendine gelmesi 3-4 günü buluyordu.nilaydastan

Umca ve imuzinc kullananan ve memnun kalmayan annelerdenim. Araştırmalarımdan ve doktorumuzun da yönlendirmesinden sonra artık imuneks 10 mg ve  nutriglucan toz kullanarak bağışıklık sistemimizi ayağa kaldırmayı başardık. 

Ben eylul ayından başlayarak martın sonuna kadarlık süreçte bulabilirsem nutriglucan bulamazsam ona eşdeger imuneks kullanıyorum hatta bu ay başladım bile. İkisinin de içeriği bira mayası nutriglucanda ekstra çinko var, çinko sayesinde saçlarımız ve kırılan tırnaklarımız düzelmeye başladı. Zaten içeriğini okursanız hiçbir zararı yok, ayrıca hiçbirini bulamazsak drumuz bira mayasını portakal suyuna karıştırarak içirmemi tavsiye etmişti.

Paylasmak istedım bilgilerinize...


Aysegul_Yagmur_Irmak

Multivitamin kullanıyoruz. 2 şişe Minadex bitirdik, bu sefer Minadex FER aldım (demir ilaveli). Umarım bundan da memnun kalırım. Bunun tek dezavantajı günde iki kere verilmesi, bir kereyken bile zaman zaman unutuyordum, bu biraz kötü oldu.Cevaplamak için Üye ol