umca ve benzeri bagisiklik guclendirici kullananiniz var mi?

Ulku soruyor: 10

ozellikle umca'yi merak ediyorum. kullanip da enfeksiyon sIkLIgInda azalma gozlemleyen oldu mu?

Bu soruyu cevapla


21 Cevap


nisa06

Umca yı da immuzinc' i de kullandık bir sorun olmadı. Ancak umca tedavi amaçlı değil de daha çok hasta olacağını hissettiğinizde hemen başlarsanız yatağa düşmenizi engelliyor.


GulcanDeniz

Ülkü,
biz 1 senedir (yani Deniz 2 yaşından beri) Sevenseas kullanıyoruz. İçinde balık yağı var bolca...

Hatta ben de büyükler için olanından yani hap şeklindekinden kullanıyorum.

Ama bağışıklığımıza ne kattı sağladı, bilmiyorum.


EsraEA

Bizde de ben almayı vermeyi unutmazsam balık yağı ve kefir içiriyorum. Vitamin hiç vermedim (bebeklikteki D vitamini hariç) Bu ikisinin bağışıklık sistemi üzerine çok olumlu etkileri var. Özellikle de kefirin. Prof. Dr. Ahmet Aydının bu ikisi üzerine www.beslenmebulteni.com da birçok yazısı var. (Birlikte çalışma şansına sahip olduğum için çok mutlu olduğum bir hocamdır)
Sonuç olarak çok hastalanan çocuk değiller. 2.5 yılda en fazla hastalanan 6 kere falandır. (İshal dahil) Gerçi ben enfeksiyon doktoru olarak çocukların yılda birkaç kez hasta olmalarını bağışıklık sistemi açısından olumlu görüyorum :)


ekim_

kefiri kendinmi yapıyorsun esraea?


Gezgin34

Bee Propolis / Extract  demek yeterli olacaktır :)

Bilim adamları Bee Propolis için Yüzyılın Mücizesi diyorlar...kuzah

Umca bizde işe yaramadı.


Biri supravit önerdi...Geçen sene çok hasta olan oğlu bu sene olduysa bile cok hafif atlattı...

imunex i ise eczacımız ağustos'ta başlar arada kur olarak devam ederseniz işe yarar dedi.  Ama dr umuz imunex e gerek gormuyor


mezzokate

Bağışıklık sistemi için önerebileceğim ürünler
http://oncekadinsonraanne.blogspot.com/2012/11/bagsklk-sistemi-icin-onerebilecegim.html


kem

Umca bağışıklık güçlendirici değil de "hastalıklarda tedavi edici olarak" kullanılıyor. 2 yaş altında kullanımı yasak. Oğlum hastalanınca hemen veriyorum işe yarıyor kendimde içiyorum sabah kalktığımda boğazımda bir ağrı var diyelim suyun içine 20 damla damlatıp içiyorum akşam da aynı şekilde hemen işe yarıyor.acelya981

UMCA SOLÜSYON

FORMÜLÜ:
100 g solüsyon; etken madde olarak 80 g Pelargonium sidoides Kökü Sıvı Ekstresi çözücü ve koruyucu olarak etanol ve gliserol içerir.

FARMAKOLOJİK ÖZELLİKLERİ:

Farmakodinamik özellikler:
Umca Solüsyon; reinforme/sidoid sardunya köklerinden çıkarılan bir öz içermektedir. Vatanı Güney Afrika olan bu bitki, orada uzun bir süredir geleneksel tıp uygulamalarının bir parçası olarak kullanılmaktadır. Umca özü(EPs 7630) ile yapılan araştırmalar, söz konusu maddenin bronşit, sinüzit, anjin ve rinofarenjit olgularında etkili olduğu sonucunu ortaya çıkarmıştır. Bu araştırmalara göre Umca özü(EPs 7630), antiviral özelliklere sahiptir.

Ayrıca stafilokok ve streptokoklar üzerine de antibakteriyel etkisi olduğu gözlenmiştir. Bunun dışında, organizmanın bağişıklık sistemini güçlendirdiği ve balgam söktürücü etkiye sahip olduğu da bildirilmiştir.
Bu nedenle Umca, değişik akut ve kronik enfeksiyonların özellikle de üst solunum yolları enfeksiyonları ve kulak-burun-boğaz enfeksiyonlarının tedavisi için uygundur. Umca uygulaması ile öksürük, ateş, boğaz ağrısı, halsizlik-yorgunluk gibi yakınmalarda hızlı bir iyileşme sağlanabilmektedir


_yasemen_

ben propolmar kullanıyorum oğluma çokkk memnunum.ciddi anlamda bağışıklığı güçlendi.3şişe düzenli kullanmak gerekiyor vücudun depolaması için.Cevaplamak için Üye ol