umca ve benzeri bagisiklik guclendirici kullananiniz var mi?

Ulku soruyor: 10

ozellikle umca'yi merak ediyorum. kullanip da enfeksiyon sIkLIgInda azalma gozlemleyen oldu mu?

Bu soruyu cevapla


23 Cevap


nilaydastan

Umca ve imuzinc kullananan ve memnun kalmayan annelerdenim. Araştırmalarımdan ve doktorumuzun da yönlendirmesinden sonra artık imuneks 10 mg ve  nutriglucan toz kullanarak bağışıklık sistemimizi ayağa kaldırmayı başardık. 

Ben eylul ayından başlayarak martın sonuna kadarlık süreçte bulabilirsem nutriglucan bulamazsam ona eşdeger imuneks kullanıyorum hatta bu ay başladım bile. İkisinin de içeriği bira mayası nutriglucanda ekstra çinko var, çinko sayesinde saçlarımız ve kırılan tırnaklarımız düzelmeye başladı. Zaten içeriğini okursanız hiçbir zararı yok, ayrıca hiçbirini bulamazsak drumuz bira mayasını portakal suyuna karıştırarak içirmemi tavsiye etmişti.

Paylasmak istedım bilgilerinize...


Aysegul_Yagmur_Irmak

Multivitamin kullanıyoruz. 2 şişe Minadex bitirdik, bu sefer Minadex FER aldım (demir ilaveli). Umarım bundan da memnun kalırım. Bunun tek dezavantajı günde iki kere verilmesi, bir kereyken bile zaman zaman unutuyordum, bu biraz kötü oldu.


nisa06

Umca yı da immuzinc' i de kullandık bir sorun olmadı. Ancak umca tedavi amaçlı değil de daha çok hasta olacağını hissettiğinizde hemen başlarsanız yatağa düşmenizi engelliyor.


GulcanDeniz

Ülkü,
biz 1 senedir (yani Deniz 2 yaşından beri) Sevenseas kullanıyoruz. İçinde balık yağı var bolca...

Hatta ben de büyükler için olanından yani hap şeklindekinden kullanıyorum.

Ama bağışıklığımıza ne kattı sağladı, bilmiyorum.


EsraEA

Bizde de ben almayı vermeyi unutmazsam balık yağı ve kefir içiriyorum. Vitamin hiç vermedim (bebeklikteki D vitamini hariç) Bu ikisinin bağışıklık sistemi üzerine çok olumlu etkileri var. Özellikle de kefirin. Prof. Dr. Ahmet Aydının bu ikisi üzerine www.beslenmebulteni.com da birçok yazısı var. (Birlikte çalışma şansına sahip olduğum için çok mutlu olduğum bir hocamdır)
Sonuç olarak çok hastalanan çocuk değiller. 2.5 yılda en fazla hastalanan 6 kere falandır. (İshal dahil) Gerçi ben enfeksiyon doktoru olarak çocukların yılda birkaç kez hasta olmalarını bağışıklık sistemi açısından olumlu görüyorum :)ekim_

kefiri kendinmi yapıyorsun esraea?


Gezgin34

Bee Propolis / Extract  demek yeterli olacaktır :)

Bilim adamları Bee Propolis için Yüzyılın Mücizesi diyorlar...


kuzah

Umca bizde işe yaramadı.


Biri supravit önerdi...Geçen sene çok hasta olan oğlu bu sene olduysa bile cok hafif atlattı...

imunex i ise eczacımız ağustos'ta başlar arada kur olarak devam ederseniz işe yarar dedi.  Ama dr umuz imunex e gerek gormuyormezzokate

Bağışıklık sistemi için önerebileceğim ürünler
http://oncekadinsonraanne.blogspot.com/2012/11/bagsklk-sistemi-icin-onerebilecegim.html


kem

Umca bağışıklık güçlendirici değil de "hastalıklarda tedavi edici olarak" kullanılıyor. 2 yaş altında kullanımı yasak. Oğlum hastalanınca hemen veriyorum işe yarıyor kendimde içiyorum sabah kalktığımda boğazımda bir ağrı var diyelim suyun içine 20 damla damlatıp içiyorum akşam da aynı şekilde hemen işe yarıyor.Cevaplamak için Üye ol