Memeden ayrılınca uyanıyor

Aslizen soruyor: 3

19 gün oldu oğlum doğalı, son iki gündür huyu değişti. Uykuya dalması çook geç oluyor, hatta şöyle ; sabah 11'de uyandı ve sürekli memede ne zaman uyudu diye beşiğine yatırsam beş dakika sonra uyanıyor ve mutemadiyen emmek istiyor, ve en son saat :4'de uyudu ve sadece üç saat uyudu uyandı. Gazı var ama çok feci durumda değil, gazı çıkarmamız da bı mesele malesef :( bu kadar az uyuması normal mı? Bilemiyorum. Fikri ve görüşü olan arkadaslar lütfen bir şey söyleyin. Uykusuzluktan hiç bı yere çıkamaz, evde de bı şey yapamaz oldum, gerçekten can sıkıcı bir durum icinde yasıyoruz. Fikirlerinizi bekliyorum.

Teşekkürler

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


burcuege

Benim bebeğim aynı haftada çok zor uyanırdı diyebilirim. Emzirmek için uyandırmam gerekiyordu ve de yapmadığımız şey kalmıyordu. Emerken de zaten hemen uyuya kalıyordu.

Ben uzun süre o her istediğinde emzirdim. Uyuyorsa emme aralığının 2-3 saati geçmemesine dikkat etmeye çalıştım. Emerken uyumuşsa ve 15-20 dakikayı emerek geçirmişse yavaşça yatağına bıraktım.

"Son iki gündür huyu değişti." demişsiniz ya? Daha çok huyu değişecek. Kendisine bir düzen kurması zaman alacak.

Uykusuzluk demişken de. Ne yazık ki pek çoğumuz o dönemde çokça uykusuz kaldık. Ben her fırsatta dinleneyim de sütüm artsın diye düşünerek hemen uyudum. Geceleri 5-6 kez uyanıyordum çünkü. Ama geçiyor. Birazcık sabır.

Huzurlu huzurlu uykular diliyorum Alp'e.


esrasena

selamlar.kızım küçükken nerde uyuyakalırsa orada bırakıyordum çünkü yerinden kaldırmaya çalıştığım an uyanıyordu.gaz sancısı için milupanın rezene çayını öneririm.hem ben içiyordum süt olması ve gaz için hem de kızıma içiriyordum 1-2 kaşık.


Aslizen

Selam,

Her gün yeni bir gün, ve Alp'in düzeni sürekli değişiyor, çok şükür uyuyor, sürekli yeni bir gündemimiz oluyor. Allah çok güç ve kuvvet versin inşallah :) cevaplarınız için tesekkur ederim. Huzurlu uykular dileğinize katılıyorum, uyusun-emsin büyüsün cocuklarımızın hepsi.Cevaplamak için Üye ol