cam şişede su.. bir problem..

dinlebeni soruyor: 7

Kızım için 330 ml cam şişede su kullanmaya başladım. Markaları tek tek deniyorum. Geçen gün sırma sudan bir düzine kadar aldım. Kullandık bir problem yoktu.
 Dün yeni bir şişe açıp kızıma verdim çok susadığı halde suyu içemedi yüzünü buruşturdu tadına bir baktım berbat damıtılmış yosunlu günlerce bekletilmiş bir su tadı...başka şişe açtım onlarda problem yok. bu sabah telefon ettim firmaya şikayeti anlatınca hemen yüzüme kapattılar telefonu. tam 4 kez yaşandı bu. sonra bir görevli numaramı aldı yetkili biri sizi arayacak dedi kimse aramadı. bu süre içinde suyun yüzeyi yağ gibi bir tabaka ile kaplandı.
Suyu saklıyorum bana döneceklerini sanmıyorum. Bu konuda ne yapabilirim, kendim mi laboratuvara göndersem çok şaşkın ve kızgınım

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


ipekkusgoz

Şikayet var vs gibi şikayet sitelerine yazın, Sosyal ağları kullanın.Ama sakın vazgeçmeyin, mutlaka şikayet edin.


olivia

Çok önemli bir konu.ben olsaydım internet şikayeti ile bırakmazdım.Sanırım il sağlık müdürlüğü sorumlu bu konu hakkında.Bulunduğunuzu yerin belediye ya da il sağlık müdürlüğü şikayet hattı ile görüşüp doğru adresi bulup yazılı ve sözlü resmi şikayette bulunun bence.

Ayrıca firmanın akılalmaz tutumu içinse internet şikayeti hatta tüketici heyeti ile ayrıca uğraşırdım.Suyu atmayın.Normalde hıfzısıhha yapıyor bu tahlilleri ama bireysel başvuru ile yapılıyor mu bilmiyorum.Çok geçmiş olsun.Şanslı firmaymış bana denk gelmedi:)


ipekkusgoz

alo gıda 174'ü de kullanabilirsiniz sanırım.Bir sürü kamu spotu yapıyorlar, işe yarıyordur herhalde.


barok

bence de şikayet vara yazın böyle firmalara da sinir oluyorum , artık tüm esnaflar böyle kimse pardon özür dileriz yenisini getiririz demiyor suratına mal mal bakıp alıp gidiyorlar üstüne yenisini isteyince de 2kere hesaba yazıyorlar , geçen gün bir kafede böyle birşey için tartıştım. Kimse de saygı ve müşteri memnuniyetini önemseme falan kalmamış 


egeninannesi82

Alo 174'ü arayıp şikayet edin veya web sayfasından şikayetinizi bildirin. Hemen işletmeye gidip analiz için örnekler alıyorlar diye biliyorum.


dinlebeni

Alo gıda hattı su ile ilgilenmiyormuş sağlık bakanlığına yönlendirdiler onlarda milyon tane soru sordu aldığım yerini adresini bilmediğim için kayıt alamadılar. Su firmasını tekrar aradım bir kaç güne kadar gelip su örneğini alacaklarmış suyun içinde örümcek ağı gibi minicik şeyler oluştu.


Melody

Mutlaka işin peşini bırakmayın, düpedüz sağlığımızla oynuyorlar. Bu arada Abant Su'yun cam damacanaları var, ben de küçük şişelerle başladım ama bir süre sonra başedemiyorsunuz. Şimdi Abant Su kullanıyoruz, hem ailecek içiyoruz. Diğer sulardan biraz pahalı ve başta bir depozito alıyorlar ama en azından cam.Cevaplamak için Üye ol