2. Bebegim gelmek uzere

Hayriyee soruyor: 6

Ekimin 10 unda nasipse 2. dogumumu yapacagim. Erense 22 aylik olucak. Anneanne hastaneye yakin ama bu zamana kadar kimsede kalmadi kisaca yapisik gibi yasadik. Babaannede ise 2 saat zor durur duruyosada uyuyodur! Ne yapmak lazim bilemiyorum duygusale hassas bi cocuk bende oglumu biyerlere birakmalimiyim yoksa dogumda beni hastanede gormesinde bi sakinca yokmudur??

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


ipekkusgoz

Şimdiye kadar kalmamış olsa bile bundan sonra mutlaka kalmak zorunda olduğu zamanlar olacaktır.İki bebeğe aynı anda sadece sizin yetişebilmeniz mümkün olmayacaktır tahminen.O yüzden doğumla birlikte o günlere başlangıç yapmış olursunuz belki de olmalısınız. Bu arada zaten siz hastanede ne kadar kalacaksanız aynı sürede onun da orada kalması çok da doğru olmaz onun sağlığı açısından.Ne de olsa hastane ortamı.


ra_she_de

Bende 20 gün önce doğum yaptım doğum sırasında oğlum evde babannesiyle kaldı doğum bitip ben kendime gelince hastaneye getirdi babası beni gördü yanımda durdu gece de babasıyla beraber evde kaldı bizde o güne kadar hiç ayrı kalmamıştık bir sorun yaşamadik hayırlı doğumlar şimdiden


CokBilmis

Ben de kızım 18 aylıkken fıtık ameliyatı oldum. 3 gece hastanede yattım. O zaman kadar kızımla hiç ayrı yatmamıştık (sonrasında da ayrılmadık zaten). Bir şekilde idare etti.

Ama Avrupa'da çocukla birlikte hastaneye giden, hatta çocuğu doğuma sokan aileler de var. O da bir tercih elbette. Ben de arasıra düşünmüyor değilim, kızım da doğuma gelse mi ki diye :)


burcuveduru

benim tecrübem yok fakat duyduğum kadarıyla doğumdan sonraki bitkin halinde anneyi gören büyük çocuk, annenin bu halinden küçük kardeşi sorumlu tutabilirmiş. bu da kıskançlığı tetikleyen bir unsur olabilirmiş. 


Hayriyee

22 aylik cocuk biraz buyuge istinaden o kadar anlamaz gibi geliyo ve hastaneye gelmesini istiyorum gelmezse niyeysd eminim travma olur onun icin. Doguma giderken degilde ciktigimdx yanimda olsun istiyorum. Daha buyuk cocuklarda pedegoglar onermiyorlar sms Eren icin aksi daha sarsici olur saniyorum. Sadece saniyorum emin drgilum


Hayriyee

Ha birde yardimci bulacgim nasipseCevaplamak için Üye ol