mobilya alırken mdf mi? sUntalam lamine fabrikasyon mu? ÇOK ACİL!!!

buruc soruyor: 4

MASKODA GEÇİRDİM GÜNÜMÜ 33.HAFTAM  2 BEBEK ODASI ARASINDA KARARSIZ KALDIM BİRİSİ MDF KAPLAMA DEVASA BİR KIYAFET DOLABI ŞİFONİYER OYUNCAK SANDIĞI VE BÜYÜYEN YATAK İLE 2600TL BİR AYA KADAR TESLİM EDERİZ DEDİ KERVAN MOBİLYA MASKO DA... TESLİM ETTİĞİMİZDE KOKUSU ÇIKMIŞ OLUR DEDİ... YANİ DOĞUMDAN 2 HAFTA ÖNCE GELİCEK MOBİLYALAR VE ERKEN DOĞUM RİSKİM VAR :(( AMA TAKIMI BEĞENDİM! DİĞER ALTERNATİF İSE CAPLOONBA YİNE MASKO DA 3KAPILI ELBİSE DOLABI ŞİFONİYER VE BÜYÜYEN YATAK SUNTALAM LAMİNE KAPLAMA BOYA YOK CİLA YOK KOKU YOK 2+1 YIL GARANTİLİ BİRSÜRÜ SERTİFİKASI OLAN KENARLARI PVC KAPLI ÇEKMECELER ÇİFT SUNTALI DAHA SADE VE DİĞERİNE GÖRE DAHA MİNİK Bİ ÜRÜN... FABRİKASYON OLDUĞU İÇİN ÖNÜMÜZDEKİ HAFTA İÇİ TESLİM EDİYOLAR VE FİYATI 2100TL. İKİ ÜRÜNÜN DE SATICISI İYİDİ AMA CAPLOONBA DAKİ SAĞLIKLI OLAN BİZİMKİSİ BEN DE DAHA PAHALIYA DAHA ŞIK MDF VAR AMA LAMİNE SUNTALAM E1 SERİFİKALI FALAN DİYE BİZİMKİLERİ İKNA ETTİ BENİ DE ETTİ GÖRSELLİK DEĞİK BEBEĞİN SAĞLIĞI ÖNEMLİ FALAN DİYE??? YARDIM EDİN NOLUR SUNTALAMA OK DEDİM AMA YARIN VAZGEÇMEK İÇİN SON ŞANSIM Bİ YANIM VAZGEÇ DİYO ÖBÜR YANIM KOKUSUZ VE ERKEN TESLİMAT AVANTAJIN VAR DİYO????

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


sevfurkereym

benim eşim mobilya-dekarasyon ustasıdır.oğluma kendi elleriyle mdf den büyüyen yatak ve şifonyer yaptı.cilasını tasarımı herşeyini kendi yaptı.eve getirmeden önce 1 ay kadarda havalandırdık.oğlum 5 yaşında hala yatağını ve şifonyerini kullanıyoruz.hiç bi problemde olmadı.sapasağlam duruyor.mdf suntadan daha kaliteli bi malzemedir.


buruc

yardımlarınız için çok teşekkür ederim... araştırıp fikir sormak için de geç kaldım maalesef. sevgili calliophe; stylewooda baktım bende ancak tek bir büyüyen karyola benim bütün takımdan daha pahalı. eminim daha sağlıklıdır ancak şuan benim için hiç ekonomik değil. ilgin için teşekkür ederim.
sevgili sevfurker ve sevgili F_M_T sizlere de çok teşekkür ederim. ancak dediğim gibi mdf leri en erken  1 ayda teslim ediyolar ve sonra kokusunun tamamen çıkması için 2 aya yakın havalanması gerekiyor. benim zamanım yok o kadar aldığım suntalem lamina kaplama için 4 uzmana danıştım sağlık açısından mdf den daha iyi ancak mobilyanın ömrünün uzunluğu açısından mdf den daha dayanıksız olduğunu söylediler... biraz içim rahatladı. napalım büyüyünce değiştiririz ya da olursa 2. çocukta yeni bir takım. bir de kiracı olduğumuzdan çok ağır mobilya tercih etmeyeyim dedim... önemli olan sağlık kısmı tabi ... Allah bebişlerimizi korusun! artık yatağın içine organik bir uyku seti alıp içimi biraz daha rahatlatmaya çalışacağım.... ilginiz için çok çok teşekkürler...


ipek_eren

İkea'da masif ahşap bebek mobilyaları var hem fiyat olarak uygun hem de saglık acısından birçok denetimden geçiyor. Bizde StyleWood'a bakmıştık ancak fiyatlar abartılı gelmişti, sonra ikea'dan Leksvik serisinin bebek mobilyalarını aldık ve cok memnunuz.


buruc

teşekkür ederim.Cevaplamak için Üye ol