bebek nasıl yıkanır

__anna__ soruyor: 10

bebişime bezli leğenlerden aldım ön tarafını yıkaması kolayda arkasını yıkarken nersinden tutacağımı bilmiyorum..karnını tutunca başı aşşağıda kalıyo nefes alması zorlaşıyo yardımcı olursanız sevinirim..

Bu soruyu cevapla


11 Cevap


yasemin_ekin

En rahat bebeği yüzüstü kolunuza yatırın, onun göğsü, sizin kolunuzun iç kısına gelecek şekilde, sonra da a ellenizle de sırtını kavrayın. Anlatabildim mi emin olamadım? İlk zamanlar incitecek gibi oluyor ama inanın bir süre sonra lavaboda bile yıkamaya başlıyorsınuz bebeğinizi.

Güle güle büyütün.


didoba

ben de oğlumda o leğenlerden almıştım. ama yıkamak benim için çok zordu. sonra banyoda kucağıma koyarak yıkadım. çok daha kolay oldu. kızımı ise direk lavaboda çeşmenin altında yıkıyorum. kayacak düşecek korkusu olmadığı için çok rahatız.  


__anna__

lavabo zordur ya ben yapamam..leğen iyi oluyoda yatıyo sırt üstü kolay oluyo o zaman ama arkasını yıkaması zor oluyo işte tutamıyom..


__anna__

kucağa yatırıp yıkamak güzel fikir bunu denicem yorumlarınız için teşekkürler..


rabisceren

bende filede yıkıyorum sırtını yıkamak için önce sol tarafa yatırıyorum yarısını sonra sağ tarafa çeviriyorum diğer yarısını yıkıyorum.ben ilk zamanlar yalnız yıkayamıyordum.eşinle beraber yıka.Aysegul_Yagmur_Irmak

Fileli bebek küvetimiz var. Sırtını şöyle yıkıyorum, fileye yüz üstü yatırıyorum, başını kaldıramadığı dönemde başını yar çeviriyordum, şimdi başını kaldırıyor. Suyu dökerken elimi alnının oralara set gibi yapıyorum ki su burnuna doğru akıp nefes almasını zorlaştırmasın. Olduğu kadar artık, şipşak iki dakikada mis. :)


Elcino_mutluatolye

Anna, kucakta yikamak bebek icin de tensel temas acisindan cok iyi, ben de tavsiye ederim, ama benim her zaman o kadar vaktim olmuyordu. Bence kucaginizda yikarken mutlaka ayaginiza alti kaymayan terlik giyin, ya da siz kuvete oturun ve birisi sizin kucaginiza verip sonra alsin.

Fileli kuvette yikarken de, once bebek filede sirtustu yatarken ve siz de onun yan tarafinda dururken, elinizle size uzak olan omzunu kavrayin. Bas parmaginiz koprucuk kemiginin uzerinde, diger dort parmaginiz koltuk altinda olacak. Sonra diger elinizle sirtina destek vererek bebegi kaldirip, omzu tutan kol uzerine yaseminekin'in dedigi gibi, bebegin gogsu kolunuzun ic tarafina gelecek sekilde yatirin. Omzundan tutmaya devam edin. Umarim anlatabilmisimdir. Guven Hastanesi'nin hamile egitiminde ogrenmistim.


Elcino_mutluatolye

Anna, kucakta yikamak bebek icin de tensel temas acisindan cok iyi, ben de tavsiye ederim, ama benim her zaman o kadar vaktim olmuyordu. Bence kucaginizda yikarken mutlaka ayaginiza alti kaymayan terlik giyin, ya da siz kuvete oturun ve birisi sizin kucaginiza verip sonra alsin.

Fileli kuvette yikarken de, once bebek filede sirtustu yatarken ve siz de onun yan tarafinda dururken, elinizle size uzak olan omzunu kavrayin. Bas parmaginiz koprucuk kemiginin uzerinde, diger dort parmaginiz koltuk altinda olacak. Sonra diger elinizle sirtina destek vererek bebegi kaldirip, omzu tutan kol uzerine yaseminekin'in dedigi gibi, bebegin gogsu kolunuzun ic tarafina gelecek sekilde yatirin. Omzundan tutmaya devam edin. Umarim anlatabilmisimdir. Guven Hastanesi'nin hamile egitiminde ogrenmistim.ikicocukannesi

dirseginizle karnından boynuna dogru, tüm kolunuzla kavrayarak. bası asagı dogru bakar sekilde.

biz oyle yıkıyorduk.


ikicocukannesi

yasemin anlatmıs gerci simid okuyunca farkettim aynen oyle:)Cevaplamak için Üye ol