ZEKAİ TAHİRDE DOĞUM YAPANLAR

semaysenur soruyor: 2

36. HAFTAMDAYIM ÖNCE FATİH ÜNİVERSİTESİNE GİTTİM 19. HAFTAMDAN İTİBARENDE AKRAPOLE GİDİYORUM DOKTURUMDAN ÇOK MEMNUNUM AMA DOĞUM FİYATI BİRAZ FAZLA GELDİ BANA BNDE ZEKAİ TAHİR VİP ODASINI DÜŞÜNÜYORUM AMA DAHA HASTANEYİ GİDİP GÖRMEDİM HİÇ Bİ FİKRİM YOK HASTANEYLE ALAKALI .. TECRÜBESİ OLANLAR ÖZELLİKLE ORDA DOĞUM YAPAN ARKADAŞLAR FİKRİNİZE İHTİYACIM VAR ÇOK Bİ SÜREM KALDI VE BN HALA HANGİ HASTANEDE DOĞUM YAPCAM BİLMİYORUM.. NASI Bİ HASTANE ACABA DOKTORU KENDİMİZ SEÇEBİLİYOMUYUZ TAVSİYE ETTİĞİNİ Bİ DOKTOR VARMI ORDA.. ACİL FİKRİNİZE İHTİYACIM VAR:(

Bu soruyu cevapla


12 Cevap


iflah_olmaz

normal dikiş mi yapılıyor hala???ben bunu bilmiyodum.artık çoğu hastanede halk arasında lazerli yapıştırma denilen estetik dikiş atılıyor.vip odası diye ayarlanıp odalar dolu diye normal odaya alınan bir tanıdık var evet zekaiş tahirde.ama yenidoğan servisinin iyi olduğunu ve suda doğumun yapıldığı bir hastane onu da ekleyeyim.


arent

ben zekai tahir'de doğum yaptım. Beni takip eden doktorum oranın doktoruydu. bilinmesi gereken ilk şey doktorunuz normal doğum yaparsanız doğumunuza giremiyor. benim doktorum sezeryan taraftarı doktorlardandı, doğurmam gereken gün geçince bir hafta yalvar yakar zaman tanıdı. Ben zaten benimle ilgilenilsin istemiyordum. bu nedenle 'ilgisizler' şeklindeki yorumları umursamadım.
Artıları:
-çok iyi bir yenidoğan sanırım Türkiye'de ilk onda
-250refakatli doğum için, 250 özel oda için bağış yapıyorsunuz.
-koridorların aksine, odalar temiz ve güzel.
-hastanede süt sağma makinesi var, kiralamakla uğraşmıyorsunuz.

Gelelim eksilerine:
- doktor ve hemşirelerin çoğunun genelde geldikleri sosyo-ekonomik seviye, hatta direkt seviyesizlik diyelim, her anınızda yüzünüze tokat gibi çarpıyor. Mesela burnundan konuşan bir hemşire gelip uzanmanızı 'YATTT AŞŞŞŞAAA!' şeklinde istiyebiliyor. İstemekle kalmıyor söyleneni hemen yapmazsanız oy oy oyyy! hele 1 dakika falan dediyseniz ondan daha sinirli ve daha terbiyesizi geliyor bilesiniz! (Bu arada melek gibi doktor ve hemşireler de var.)
-iyi bir kadın doğumcu olmak isteyen pratisyenlerin, en popüler hastanesidir. Çünkü asistanlığa başlar başlamaz sezeryan gibi deneyim gerektiren işleri yaptıran tek hastanedir. Burada doğum yapmak bir nevi hatta direkt tıp bilimine katkıdır. Gerçi geçmişe dönebilsem bu şekilde hizmet etmek yerine direkt fakülteye kadavra olmayı tercih ederdim:)
-Eşiniz doğumunuza girebiliyor ama refakatçi kalamıyor.
-Doğum fotoğrafçısı yasak.
-Suda doğum bölümü yıllardır tadilatta ama bunu doğumunuz çok yaklaşmadıysa öğrenemiyorsunuz. (belki tadilat bitmiştir bir sorun)
Cevaplamak için Üye ol