Bebeğimle iletişim

laralara soruyor: 5

merhabalar
kzım bir hafta sonra 9 aylık olacak. biraz tembel sanırım. dişimiz yok. emeklemiyor. tutunup kalkmıyor. oturduğu yerde oyuncaklarla oynamayı ya da kucakta gezmeyi, gıdıklanmayı falan tercih ediyor. ben de sabırsızlanıyorum hep ve çoğu zaman itiraf etmek gerekirse evham da yapıyorum. kızımla bir an önce iletişim kurmka istiyorum. daha büyük bebeği olan annelere özellikle soruyorum. bebeğim ne zaman onu almak için uzandığımda bana kollarını uzatacak ve bana gelmek istediğini belli edecek? (şu anda ona uzandığımda gülüp heyecanla çırpınarak sevindiğini belli ediyor ya da bazen alayım diye ağlıyor) ne zaman bana sarılacak? ne zaman azcık da olsa derdini anlatacak? mesela meme diyecek? su isteyecek 'bu bu' diyerek de olsa? ne zaman bana sarılacak? çok mu aceleciyim? her bebek farklı diyen bir sürü şey de okuduğum halde, takmayacağım diye kendimi de kastığım halde kafama takılıyor bu emekleme işi de.. ne zaman emekler? ne zaman sıralar? çok sabırsızlanıyorum. ben biraz depresyona girdim sanırım. bebekle ilgili herşeyi takıntı yapmaya başladım. bebeğim iki aylıkken hiç bilmediğimiz bir şehre tayin olduk. ailelerime 1200 km mesafedeyiz. çok yalnızım. annem yanımda, kızıma o bakıyor ama o da çok sıkılıyor böyle yabancı bir ortamda olmaktan. o yüzden de üzülüyorum. kızım bir an önce benimle iletişim kursa, can yoldaşım olsa istiyorum sanırım..:((

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


ipekkgulnur

;) acele etme hic o ne zaman hazir olursa o zaman hepsini yapacak. Belli olmuyor bu isler. Benim kizim 6 aylikken geri geri emekliyodu 7,5 ayda once kendi oturdu iki uc gun sonra emekledi iki uc gun sonra kalkti ayaga siralamaya basladi sonra. Erken yurucek dedik 11 ayda basladi yurumeye. Kardeşim in kizi 10 aylik surunmeye başladı 11 ayda ayaga kalkti. Neyin ne zaman olacagi belli olmuyor. Birgun bi bskmissiniz hepsini arka arkaya yapmis sizin kuzuda. Birde imkan varsa parkta falan buyuk cocuklari görsün. Benim kizim bir kac adim atarken parkta bir kizin peşinden 10 15 adim atmisti.


bellroad

cidden her bebek farklı. burda yazılanlar da sizi uzmesin. biziki 5 aylıkken kollarını kaldırıp beni al yapardı, 6 aylıkken oturdu, 7de emekledi ve ayaga kalktı, 8de sıraladı, simdi 12 aylık yurumuyor henuz. iletisim aramızda 6. ayından sonra basladı, dediklerimi dinliyor guluyor al ver yapıor ama asıl iletisim bence 10-12 aylıktan itibaren basladı. yani basit komutlari anlıyor, merak ediyor, yaptıgını taklit etmeye baslıyor en guzeli de anne diyor, sarılıyor, opuyor..sabredin bunların hepsi olacak.:)


mutluannelif

Her bebek farklı tabii yaşadıklarınız gayet normal telaş yapmayın. Ve emin olun eğer geveze bir kızınız olursa benimki gibi, bugünlerinizi ararsınız. Benim kızımın ağzı hep laf doluydu gerçi 8 aylıkken hayvanların özellikle aslanın taklidini yapardı ama bunun için biz özel bir şey yapmadık. Bebeklerin gelişimleri de genetik özellikleriyle alakalı, biraz da böyle bakın olaya ve bol bol sarılın öpün en büyük iletişim her zaman sevgidir ve bir bebeği en çok büyüten yine sevgidir. Sevgiler :)


yaseminyg

Her bebek farklıdır ama rahatlatmak için söyleyeyim. Benim kızım 9 aylıkken, yani 10. ayında emekledi. Doğum gününde koltuklara tutunarak yürüyordu. 14. ayında da yürüdü. Konuşmamız bizim çok hızlı oldu. 5,5 aylıkken basit tekrarlı kelimeleri söylüyordu. Ama bunların hiçbir önemi yok. Sizi gördüğünde heyecanlanıyor ve kucağınıza almanız için çırpınıyorsa yeterli bence. Annelik çok zor ve ilk 2-3 sene gerçekten çok zor. Allah kolaylık versin. Anneniz yanınızda olduğu için çok şanslısınız ;)


laralara

Tesekkur ederim ilginize.. doktor hersey yolunda diyor ama benim icim icimi yiyor surekli. Sanki kizim hic buyumeyecek gibi. Cok mutsuzum malesef..:(Cevaplamak için Üye ol