Humana Emzirme Çayı ve Göğüs Kalkanı

egedenizi soruyor: 8

Büyük ihtimalle doğumum sezeryan olacak.Dün gittiğim kontrolde hemşire sezeryanla olacağını duyunca Humana emzirme çayını önerdi.Araştırmalarıma göre bilinenin aksine sezeryanla doğum yapanların sütünde problem yaşanmıyormuş.Ben bol su içmenin sütü artırdığını duydum hep.Bu çayı kullanan ve memnun kalan var mı aranızda? 

Diğer bir sorum ise göğüs ucu çatlaklarını önlemek için piyasada olan göğüs kalkanlarından veya koruyucularından hangisini almalıyım? Şimdiden önlemek için bir şeyler yapmam gerekir mi? Yoksa olunca mı çaresine bakmalı?:) 

Bu soruyu cevapla


8 Cevap


ozdenin_oykusu

öncelikle rahat bir doğum geçirmen dileğiyle..inşallah bebişini sağlıkla kucağına alırsın.ben humana nın emzirme çayını kullanıyorum.ama üzüm suyu kadar faydasını görmedim.dediğin gibi su kesinlikle çok önemli.göğüs çatlakları konusunda hiç bir fikrim yok.bebeğim sadece 2 gün emebildi.o günden bu yana pompa ile sağarak besliyoum bebeğimi.


sari_civciv

sezeryanla doğum yapınca süt biraz geç geliyor. Emzirme çayının süt arttırıcı özelliği var gerçekten ben kullanıyorum. Belki bir kaç gün önceden içersen sütün geç gelmesi sorununu yaşamazsın. hemşire tecrübelidir bu konularda.

göğüs çatlakları için koruyucu kullanmadım ama krem kullandım lansinoh marka göğüs kremi aldım. ilk başta çok olacak sanıp büyük boy aldık ama gerek yok birkaç hafta sonra çatlak falan kalmıyor alışıyor. küçük boy almanı tavsiye ederim. krem bayağı pahalı çünkü.


Yasemina

Humana Still Tee cok iyi ve cok cok lezzetli.. Sezeryanla dogrudum (37+3)

Gogus koruyucu kullandım hem de 8 ay, gogus basım kucuk oldugundan, ancak oyle rahat ettim ve emzirebildim. Insan bebegını beslerken bır yandan da gogusle bogusmak istemiyor. Benım basucu kıtabım gıbıydı. 2 ayda 1 yenıledım. Ilk emzırmemde de kendısınden yararlandım. Yanınızda bir kutu bulunsun bence doguma gıderken.

Ayrıca kısısel bır tavsıye, kucuk bir CDcalar ve CD ler goturun akraba tanıdık gurultusune karsı cok ıyı gelıyor hele kı muzıkle emzırmek..

Kolay gelsın.


mibrim

ben humana kullandım hiçbir faydasını görmedim tabiki bu durum herkes için değişiyor bende rezene müthiş etkili olmuştu...sezeryan sonrasında ise hemen sütüm gelmişti hiç problem yaşamadım..göğüs kremi olarakda lansinohu tek geçerim gerçekten kısa süre kullanılıyor benim meme başım problemliydi yani hamilelikten öncede ben hep sorun çıkaracak diyordum ama bu krem sayesinde hiç sıkıntı yaşamadım bence doğum çantana koyman gereken önemli bir krem.._Sezin_

ben humana still tea kullandım ama onun yanında rezene, ıssırgan otu, bulgur pilavı, tahin helvası, dereotu, soğan, üzüm suyu vs vs de kullandım ve mama takviyesi verirken sadece anne sütüne dönebildim bunların hangileri yaradı bilemiyorum..ama doğum yapmadan içmeye başlamak bebek için doğru olmayabilir...

göğüs ucu yaralarıma da en çok aventin göğüs kalkanı fayda etti bir ara uygun olmadığını bile bile gece gündüz kullandım hatta...ilaçlardan çok ayva çekirdeğini suya bekletip buzdolabına koydum onu krem gibi sürdüm o çok rahatlattı...

kolay doğumlar kolay emzirmeler dilerim...


yuksel_

humana still tee ben de çok kullanmıştım, ve faydasını gördüm evet. bir de üzüm suyu öneririm.

lansinoh krem de eğer çatlak olursa çok faydalı. Ama olacak diye birşey yok, ve koca tüp bitmiyor hiçbir zaman.

meme kalkanı ise, hiç gerekmeyebilir. eğer meme ucun sorunlu değilse ve çocuk emebiliyorsa ve çok derin çatlakların olmazsa hiç kullanmayacaksınız demektir. bence şimdiden almanıza gerek yok, ama tabii siz bilirsiniz.

umarım sağlıklı ve kolay bir doğum olur...


egedenizi

Hepinize çok teşekkürler...Lansinoh krem ve avent kalkan hemen herkesin önerdikleri sanırım.Bu çayı da denemeye karar verdim ama doğumdan birkaç gün önce mi içmeliyim? Bebeğe bir zararı olmaz değil mi? 


sari_civciv

en iyisi doktoruna sorman galiba :)


Cevaplamak için Üye ol