Bizde yine grip

gulcinozden soruyor: 10

oğlum yazında dahil olmak üzere her ay mutlaka 1 kez grip oluyor.maalesefde ağır geçiriyor.başlıyor gibi gördüğümde hemen grip ilacını ıhlamurunu falan veriyorum.çok çok iştahsız bi çocuğum var hiçbişey yemediği için bağışıklık sistemi oldukça zayıf ben buna bağlıyorum.bugün başladı gribi ilerlememesi için neler yapabilirim?

Bu soruyu cevapla


20 Cevap


CokBilmis

Eğer hakikaten fiziki bir sorunu yoksa o zaman bu kadar sık hastalanmasının tek nedeni verdiğiniz ilaçlardır.

Hastalığı başlıyor gibi görür görmez "grip ilacı" veriyormuşsunuz ya? Eğer fiziki bir rahatszılığı yoksa çocuğun, "grip ilacı" vermeyi sonlandırırsanız bağışıklığına destek vermiş olursunuz.


_yasemen_

ben eylül ayından beri propolmar kullanıyorum bağışıklık güçlendirici.ezcanelerde satılıyor bitkisel bi ilaç oğlum 2kere hasta olur gibi oldu fakat olmadan atlattı.üstelik ben biraz hasta oldum benden bile kapmadı.tavsiyeederim.


mert_mert

benim oğlumda çok sık hasta oluyordu oyun grubuna vermiştim bu sebepten geri aldım..sadece 1 ay gidebildi.doktor imunec beta glukon verdi..hatta aa siz amma gelir oldunuz yoksa yuvayamı gidiyoruz diye anladı.daha yarar diye birşey söyleyemicem çünkü 2 3 hafta oldu vereli..birde balkaşık propolmarlı bir balı varmış.marketlerde varmış bildiğim bakıcam ona.bir dergide görmüştüm araştırmadayım..


cano

offfffffffffffff  benim 4 aylık bebeğim gene üşüttü bugün eğer ilaç vermezsemde dahada çok ilerliyor ciğerlerine iniyor .bebek için ne yapmalı bir akıl verin daha üşütmenin başındayız


ipekkusgoz

Üşütmekten kastınız nedir cano?. Burnu mu akıyor, öksüyor mu,ateşi mi var.cano

burnu akmaya başladı hafif öksürüğü var her öksürüğünde ayyyy diyor bebeğim.ateş yok bugün 2 kere pedutus  verdim


ipekkusgoz

Burun akıntısının genzine kaçmasıyla alakalı olabilir öksürüğü (inşallah da odur sadece). Burnuna serum fizyolojik ya da tuzlu su uygulayıp aspiratörle çekebilirsiniz.O akıntıyı bertaraf ederek öksürüğü de geçiririsiniz büyük ihtimal. Ama daha önce de bir tecrübeniz olmuşsa (göğsüne iniyor demişsiniz) doktorunuzla irtibatta olmak da fayda var. Ek gıdaya başladınız mı?. Bir elmayı olduğu gibi dörde bölüp kabuğuyla çekirdeğiyle sapıyla kaynatıp,süzüp suyundan verirseniz iyi gelir ama 4 aylık olduğu için illa uygulayın diyemiyorum.


cano

ek gıdaya başlamadık nebuzilatör ile bugün 2 kere pulmicort ve 2 kere pedutus verdim benim 2,5 yaşındada kızım olduğu için .yani bebeişimin hemen ayaklanmasını istiyorum elimden ne geliyorsa yapıyorum çünkü ikisi ile gerçekten çok zorlanıyorumipekkusgoz

odasında okaliptus yağı damlatılmış suyu buhurdanlığa koysanız belki burnunun açılamsına yardım olur. 


gulcinozden

çok şükür oğlum şu an dünden daha iyi.bol bol ıhlamur içirdim dün ve bugün zencefil çayı verdim.limonlu bal verdim aç karnına.odasına ve gündüz bulunduğu ortama bir soğanı kestim koydum.birde 10 diş sarımsağı 1 bardak suyla pekmez katıp kaynattım.bunların çok faydası olduğunu düşünüyorum.öncekilerinde ilk özellikle uyuyamazdı yakalarına da coldmix  damlattım iyi geldi.dilerim kısa sürede biter gider.öneriler için herkese teşekkür ederim.
cano sizede geçmiş olsunCevaplamak için Üye ol