Organik Annelik

Munetr soruyor: 3

Neden organik annesiniz?

Bu soruyu cevapla


33 Cevap


CokBilmis

Eğer üst düzey bir sağlık sorunu yoksa ilaç ve besin takviyesi kullanmamayı da organik annelik kavramı içinde sayıyor musun munetr? :)

Ben ne demir damlası ve ne de dvit kullanmadım. Kızımın kan demir oranı yılık kan testlerinde normal seviyede çıkıyor. Herhangi bir rahatsızlığı yoksa besin takviyesi kullanmaktan yana değilim. Balık yağı da kullanmam. Hiç balık yemeden yaşayan ünsanlar var bu dünyada. Elzem olduğuna inanmıyorum.

Kızım yaş kış 2-3 saatini sokakta geçirir. Zaten yeterli d vitamini alımı için 20 dakika eller ve yüz açıkta güneş altında durmak yeiyormuş. D vitamini vermek neden zorunluymuş onu da anlayamadım?

Calpol'ü de 2 yılda 2 defa verdim. O kadarını vücudun tolare edebileceğine inanıyorum. Ama her hastalanışta çocuğa ilaç dayarsanız tüm ilaçlar kimyasalladan üretildiğinden birinden birinde kanserojen madde mutlaka çıkacaktır.


shang

D vitaminin onemini dunya saglik orgutu kabul etmis durumda ileriki yaslardaki bagisikligi icin cok gerekli amma 2-3 saat sokakta oynayan bir cocuk icin de cok gereksiz hatta toksiteye bile sebep olabilir. Balik yagi da keza d vitamini kadar onemli . guvendigin icin de agir metal barindirmayan bir balik yagi cocugun ileriki egitim hayatini bile kurtarabilir . Hele de hiperaktivitesi olan cocuklar icin cok faydali . Ben neden bunlardan mahrum birakayim kizimi. onemli olan takviye alip almamasi degil . Takviyelerin ilaclarin ozellikle cocuklar icin olanlarinin neden bukadar sorumsuzca uretildigidir. Calpol icinde doktor verin dediyse ve hastalik ilerliyorsa yapacak birsey yoktur . Ben burdaki annelerin hicbirinin calpolu cocuklarinin agzina dayadigini sanmiyorum .


nike

oshin uzun arastirmalarim sonucu demir takviyesi icin floradix adli urune karar verdim ama macaristan-avusturya-almanya uclusunde bulamadim sanirim ing.abd de falan var :s almanyadan demir takviyeli bir multivitamin ve parabensiz d vitamini geldi ama karar veremedim.care bulan banada soylesin demir eksikligimiz var imis azcik??bende anlamadim bu isi.ve ne yazikki kizim boykota girdi bu ay yemiyor istah falan kalmadi??
Cevaplamak için Üye ol