Kızım bezini değiştirtmiyor

yasminada soruyor: 5

merhaba

10 gündür herhangi bir yere yatırıp bezini alamıyorum ayakta hallediyoruz.ilk kakası sorun olmuyor daha çok kabız bir görünümü var kakanın o yüzden bulaşmış olmuyor ama 2. kakasını ayakta önünü görmeden temizlemek eziyet.kız bebek ollunca vajina temizliği önemli.

durum bu iken

niçin değiştiği

yapabileceğim bir şey var mı süreci kısa tutmak için

ya da bu bir süreç mi

yardıma ihtiyacım var

Bu soruyu cevapla


15 Cevap


nurus

daha geçen gün yine aynı konu açılmıştı.aynı aylarda benzer hareketler bunlar..

bizde de doğduğundan bu zamana  lavabo da yıkanır kızım.silerek temizlemeyi beceremedim hiç..artık lavaboya sığmıyor tabi küvette yıkanıyoruz belden aşağı.

dizlerime karın üstü yatırıp,popo havada kurulayıp,kremleyip bezini öyle tersten bağlıyorum.deneyin isterseniz.görenler gülüyor,böyle bezmi bağlanır diye.ama elim öylesine alıştı ki artık gözüm kapalı yapabilirim yanii.

yada tuvalet eğitimi başlayabilir..


ipekkusgoz

Bebeğinin kirli poposunu lavaboda ya da duşun altında yıkayan anneler, nasıl yıkıyorsunuz, yıkarken nelere dikkat ediyorsunuz?. Geçen gün kayınvalideyi oğlumu el, yüz yıkadığımız lavaboya bastırıp poposunu yıkarken gördüm de:(. O kakalar bacaklara da akmıyor mu?Onun poposunu yıkadıktan sonra elinizi nasıl yıkıyorsunuz o kucağınızdayken. Okadar yanlış bir şeyi yapabilecek olacağını düşünmüyorum ama gerçekten çok canım sıkıldı


ipekkusgoz

Teşekkürler tecrübeleriniz için.

Bizim alt açma ünitesinde alt açma sorunumuz olmadı hiç. Başka yerde denemedim zaten evdeysek şayet,o işin yeri orası. Anane varken zaten klozet adaptörü kullanmaya başlamıştık 2 ay kadar önce. Hiç yapmamıştı ama oturuyordu, kalkmak istemiyordu vs.Bu bile ilerisi için umut vericiydi bana. Ama 3 hafta önce babane gelince (oğlana anane ağırlıklı babaneyle dönüşümlü bakılıyor) adaptör olayı sekteye uğradı. Çok mecbur tutmamak şartıyla yemeklerden yarım saat sonra oturt, yapması şart değil falan dedim. Hiç bahsetmedi sonra bugün oturduk şu bu diye. Ben de sormadım ama belliki oturtmuyor. Neyse onu sorun etmiyorum annem inşallah haftaya devralacak nöbeti ama bu alt yıkama olayına müdahale etmek gerekiyor diye düşünüyorum. Gerçekten de müdahale edilmeli mi sizden de fikir almak istedim. Bu popo yıkama olayı babaneye has bir şey, ne annem ne ben yapmıyoruz. O gün ben gördüm zaten kakanın büyük kısmını beze almıştı çok az bir kısmı popo içinde kaldı onu da bu böyle arınmayacak deyip lavaboya aldı gitti. Biraz ' iş yaptım' havasındaydı açıkçası bence. Ama yine de tarafsız olmak zorundayım.Bir de bugün akşam üstü üst üste 3 kere kusmuş. Ki bebekliği dahil kusmuşluğu yoktur oğlanın.İyice endişeliyim açıkçası, niye kustu sebebi bu olay olabilir mi diye.


polen

dışarda değilsem ve çok acil bir durum yoksa her kaka sonrası yıkıyorum poposunu.küvetin kenarına tutunduruyorum,önüne bir tas su içine de bir oyuncak atıyorum,zaten hepsi banyoda hazır durur hep.o oynarken ben poposunu yıkıyorum.sonra lavaboda ellerimi yıkayıp havlusunu kafasına geçirip çıkarıyorum,biraz aynada bakışıp gülüşüyoruz,giyiniyoruz.yerde debelenen ve çığlıklar atan bebeyle uğraşmaktansa bu çok daha kolayıma geliyor.ama bizim küvetin altı düz ve kaydırmaz tabanlı,yoksa düşebilir.


hilal_mehmet

öndeden kaçıyordu yakalayıp elin oyuncak verirdim zorda olsa alırdım bırakmıştı ama bu aralar tekrar başladı kaçmaya ama banyonun önünde hemen yatıyor aldırıyor bezini sanırım bana bir şeyler anlatmak istiyor bir kaç kez denedim klozete oturduk ama sadece oturduk tabi bişi yok ama kalktıktan sonra hemen yapıyordu...bede erteledim...
Cevaplamak için Üye ol