Yürüme meselesi

fraua soruyor: 3

merhaba arkadaşlar. oğlum 10 aylık yürümeye başladı, arada bir düşmeler oluyor tabi. yalnız penguen gibi hafif sağa sola yalpalayarak yürüyor. baldırları kalın bir bebek ve bacakları hafif parantez gibi. kalça çıkığı falan yok doktora götürmüştük. etrafımdaki herkes bir sorun oluğunu söyleyip telaşlandırıyor beni. erken yürümeye başladığı için böyle olduğunu 1 yaşından sonra düzeleceğini söyleyenler de var. açıkçası ne yapacağımı şaşırmış vaziyetteyim. her vaziyette bir doktora görünmeyi düşünüyorum tabi ki fakat sizlerin de fikirlerini öğrenmek istedim. bir problem var mıdır sizce?

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


mohter_of_sons

oğlumda 11 aylık olmak üzere 10 aylıkken yürüdü. bir kere o penguen yürüyüşü ilk etapta gayet normal onu belirteyim. ama parantez olayına bişey diyemicem.

götürün dr a içiniz rahatlasın ama bence hiç bişiciği yok :)


nurus

bende 10 aylık yürüyen bir bebekmişim.aynen dediğiniz gibi bacaklarım dizden aşağı hafif yamulmuş ve halen de öyledir.öyle sütun gibi düzgün bacaklarım olamadı maleseff :((


10 aylık 12-13 kilo falanmışım.doktor ''kemikleri daha çok yumuşak,bu kadar kilo da basılınca bacakları eğrilmiş''demiş.annem anlatır hep.

sizde de galiba böyle bir durum var sanki ..


fraua

ben de çok problem olduğunu düşünmüyordum ama sürekli aynı şey söylenince tedirgin olmaya başladım. cevaplarınız rahatlattı beni, teşekkür ederim hepinize. Cevaplamak için Üye ol