Sümüksü kaka mutlaka amip mi?

kunki soruyor: 6

14 aylık bebeğim bir kaç gecedir kıvranıyor. karnı sancılanıyor ve gece hiç kaka yapmazken kaka yapmaya başladı. genel durumu iyi. kusması yok, iştahı yerinde. kakası da çok kötü kokmuyor.  ancak çok sümüksü ve dediğim gibi sancı yapıyor.kaka sayısı arttı,poposu da feci pişti. diş çıkarıyor acaba bu mukus ondan mı? ama sancı niye oluyor?

amip testi yanıltıcı olabiliyormuş. bugün yaptıracağız. eğer değilse gereksiz antibiyotik kullanmak istemiyorum. ne olabilir ki acaba?

Bu soruyu cevapla


16 Cevap


ebrucncyln

aynı durumu daha 2 hafta önce 20 güne yakın yaşadı oğlum 2 defa tahlile götürdüm bir şey çıkmadı bakılan lokosit ve gizli kandı ama temzi çıktı verdikleri toz ishal ilacı kullandım ve de Zinko şurup verdi aldım ama prospektüsünü okuyunca ne alaka dedim tekrar zordugumda bazen çinko eksikliği de yapar bunu dedi ve normalde de kullanabilirsiniz hem iştah açar hem de salyalı durumu bitirir ishali yok eder dedi kullanıyorum günde 1 ölçek gerçekten geçti günlük sayısı 6-7 idi ve salyalıydı şimdi 1-2 ve normal kunki

demir ilacı gibi bişi mi zinco? çinko yani? eğer öyleyse kullanabilirim. allah allah canım sıkıldı şimdi, niye çinko eksikliği olur ki? çinkodan zengin gıdaları araştırıp yedireyim. tırak etleri de soyuluyor,başka bir başlıkta sordum çinkodan mı acaba? kunki

3 hafta kadar önce rota geçirmişti. uzun süren ishallerden sonra görülebiliyormuş çinko eksikliği.sanırım ondan kaynaklı bu durum. ne ateş var ne kusma, keyfi gayet yerinde çünkü.


masald

Aynı durumu kızım 6 aylıkken yaşadık,önce amip benzeri şeyler görüldü fakat idrar yolu enfeksiyonunun da kakayı sümüksü yaptığını öğrendik.İdrar yolu enfeksiyonu da olabilir,diş sancısı ve belirtileri ile karışabiliyor,tahlil yaptırın derim.Geçmiş olsun


esifen

merhaba benım bebegımde once yesıl kaka yapıyordu tahlıl ettırdık bısey cıkmadı bıfıform dıye bı ılac kullandık bagırsak duzenleyıcıymıs yesıl kaka gecmedı ılac bıttıkten bır hafta sınra kaka sarıya dondu kusması durdu bu seferde sarı kakada mukus var sankı ozellıkle koymus gıbı toplu halde sarı kakada amip dizanteri olur mu??


west

allerjiktir süt ve ürünleri yenmeyecek annede bebek de, mama takviyesi yapılıyorsa raporlu mama veriliyor; gaz, pişik ve vücutta kızarıklıklar varsa bunlar da belirti.biz çok çektik.1 yaşında geçti ama alerjik bünyeli olduğu için hassasiyet hala var tabii..
Cevaplamak için Üye ol