Erken doğum durumunda doğum izni doğum sonrasına ekleniyor mu?

didemnurcan soruyor: 9

Merhaba,

Ben 37. Haftada dogum iznine ayrıldım. Iznimi 3 hafta dogum oncesi , 13 hafta dogum sonrası kullanmak uzere ayarladım lakin 38h+3g 'de dogum yaptım bu durumda dogum oncesinden kalan 10 gunum dogum sonrasına eklenir mi yoksa yandı bitti kul mu oldu :((

Bu soruyu cevapla


9 Cevap


Ulku

eklenmiyor maalesef.


didemnurcan

pööfff bosa gitti gunlerim mi yani :(
neyse oglusuma erken kavustum diye dusuneyim...


burcubrsn

ben de tam 39 haftanın sonunda doğum yaptım..yani 3 hafta kala ayrıldım ancak iki hafta sonra doğum oldu..malsef bir haftam yandı..
galiba sezeryanda ayarlanıyor ancak normal doğumda bisi yapılamıyor


gulsum

ben cuma izne çıktım c.tesi sabah doğurdum tam tamına 3 hafta önce geldi Güneş, herkes yandı 3 hafta dedi ama yanmadı şşşşşş kimse duymasın :)
çalışmış olduğun şirkete göre değişiyor araştır bence sedademirez

gülsüm biraz daha açabilir misin??nasıl başardın??bi yol yöntem göster bizee:))


Tunam10

seda, gülsüm tatilde. haftaya dönecek.
peki diyelimki geç doğum yaptın yani atı yorum 3 hafta değilde 4 hafta sonra geldi bebek. 13 haftadan fazla kullanılan izni düşülüyor mu?


ozguranne

Hayır düşülmüyor Tunam10. 8 hafta önce, 8 hafta sonra diyor yasa. Eğer ilk kısımda 8 hafta değil de 9 hafta olduysan o son hafta için ayrıca rapor alıyorsun. Geçici iş göremezlik. 41. haftada doğurursan yani. Başıma geldi ordan biliyorum. Doğumdan sonra 8 hafta tekrar başlıyor. (Eğer 3 kullandıysan da 3+8 kalmış oluyor. ben 8-8 kullandım)


mayaberry

neden yanıyor izinler.. Bir bilen açıklarsa sevinirim. doğum öncesi kulanılmayan izinler doğum sonrasına ertelenmiyorsa neden hamileler çalışmayı tercih ediyor. anlamadım ben :)


perihan

E ya normal tarihinde doğarsa bebek mayaberry:) O zaman yanan eden birşey yok. Bilemiyorsun ki -sezeryan tarihi verilmediği sürece- çocuk 38.haftada mı gelecek 40.haftada mı? Devlet seni 40 haftayla doğum yapacakmışsın gibi kabul ediyor.


Cevaplamak için Üye ol