Sezeryan sonrası yumurtlama döneminde sancısı olan oldu mu?

sehergil soruyor: 5

10 ay önce doğum yaptım. Doğumdan sonra iki sefer adet oldum bu ay inşallah üçüncü olacak. 4 aydan beri sürekli aynı dönemlerde kasıklarda sürekli yanma, hafif sancı çekiyorum( her ayın ilk haftasında) Adetim de ilk 9 şubatta, ikinci 18 martta oldu.
Sancılar yumurtlama zamanına denk geliyor sanırım. Bebekten önce böyle bir şikayetim olmuyordu. Sezaryandan dolayı olabilir mi? Rahimdeki dikişlerden dolayı mı hissediyorum bu sancıyı?
 Şikayetlerim olduğu dönemde her ay başka bir doktora gittim, aslında enfeksiyon olmamasına rağmen şikayetimin azalması için farklı farklı antibiyotikler verdiler. En sonunda şimdi farkettim şikayetin hep aynı zamanlara denk geldiğini. Her ay böyle mi geçecek( hem yumurtlama döneminde sancı, hem adet döneminde, yani her daim rahatsız)

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


lopikcim

Doğum öncesinde de oluyordu, şu aralar yine başladı.Doğum öncesinde ufak kistlerim vardı, dr um ona bağlıyordu ama bu dönem ( bir kaç ay önce muayene oldum ve tertemiz dedi dr um) neden oluyor bilmiyorum..Tam ovulasyon gününde çok şiddetli bir kaç saat süren ağrım oluyor, daha sonra geçiyor, sinir bozucu:-(((


neretva

Ben de sezaryan oldum, böyle bir şikayetim yok. 40 günlükken ameliyatı yapan doktorunuza kontrole gittiniz mi? Ultrasonla baktı mı? Bence gene bir ona danışın. Yumurtlama döneminde biraz sancı olabilir ama daha önceden yoksa kist de olabilir.


sehergil

40 günlükken gittim doğum doktoruma. Sağlıklı görünüyo dedi.
Doğum doktorumla aramızda iletişim problemi vardı. Herşeyi açık net anlatmıyordu ve belki de normal doğum yapabileceğim halde sezaryana aldı.
Bundan sonra 3 farklı doktora gittim. Vajinal ve karından usg ile bakıldı birşey yok denildi.
Açıkçası doğru düzgün, güvenebileceğim bir doktor bulamadım ama hiçbiri kistten bahsetmedi.
Şimdi 3. adetimi bekliyorum.


neretva

Bir de şu var Sehergil, doğumdan sonra hormonlar oturana kadar adetler farklı olabiliyor. Kimininki kısa sürüyor, kimininki daha uzun, kimi daha sancılı veya hiç sancısız geçiriyor. Mesela benimkiler sancılı olurdu, şimdi ağrısız ama 10 güne uzadı. Son 4-5 gün lekelenme şeklinde. Vücutlarımızda hala prolaktin var, süt yapıyoruz, hormonların bu durumu etkili. Yine de kafanıza takılıyorsa yumurtlama döneminde yani ağrı varken bir doktora gidin. Kistten şüphelendiğinizi bir de dikişleri kontrol etmesini rica edin. Siz sanırım içeride yapışıklık olmasından korkuyorsunuz. Bu ancak rahim filmiyle anlaşılır, onu da çok ciddi şikayetler olmadan çekmezler.


sehergil

evet doğumdan sonra bütün dengeler bozuluyor bu kesin. Kaç tane doktora gittim hiçbiri de sezeryadan dolayı olabilir demedi ama ben yumurtlama döneminde rahmin kasıldığını dikişlerin sancı yaptığını düşünüyorum. Sanki çişim varmış gibi orda sürekli bir baskı hissediyorum. Kadınlığın zorlu halleri işte.Cevaplamak için Üye ol