Sütüm gelmedi ne yapabilirim

nazveannesi soruyor: 6

Tecrübeli anneler bana yardım edin, dün doğum yaptım fakat sütüm hala yok. Normal doğum yatım. Sütümün gelmesi için neler yapabilirim.

Bu soruyu cevapla


16 Cevap


seddosh

bütün arkadaşlarla aynı fikirdeyiz anlaşılan... kaliteli dinlenme ve moral.. tabi sütüm gelmiyor diye de  emzirmekten vazgeçmeyin .bebek emdikçe göğüsler uyarılıcak ve süt oluşack.. ilk günlerinizin güzelliğini bu tür düşüncelerle zehir etmeyin bence..rızkı Alah verir,hiç bir bebek aç kalmaz..sağlıkla büyütün inşallah..


Ulku

sutunuzun inmesi icin zaman gerekli. bir haftayi bulabilir.
o zamana kadar gelen sut agiz sutudur ve azi da yeterlidir.


nazveannesi

Herkese çok teşekkürler, kızımla birlikte tüm gayretimizle uğraşıyoruz sanırım mutlu sona ulaşacağız. Humana nın çayını, lohusa şerbeti, tahin helva, süt gibi şeylerde tüketiyorum. Birde kızımda gaz sancıları başladı bu kadar erken mi oluyor acaba. Gece durmadan ağladı, bacaklarını karnına çekip ağlıyor. Gaz sancısı geldikten sonta alttan pırtlarsa rahatlıyor ama geçici bir süre. Herkese tekrar çok teşekkür ediyorum.


gardelya

tahin helvası gaz yapıyor maalesef, bu nedenle ben yememiştim onun yerine pekmez içmeyi deneyin ama zaten sütünüz geldiğinde bunlara gerek duymayacaksınız, gaz sancısı içinde 1 tatlı kaşığı tohum olarak rezeneyi 1 fincan suda kaynatıp için hem müthiş sütü arttırıyor hemde gaz oluşumunu engelliyor, çok fazla tüketmeyin yanlızgünde bir fincan yeterli bu sefe bağırsak tembelliğine sebeb olyor


ahmet_selim

kuru inciri suda ıslatın suyunu için inciri de yiyin. bi kaç kere deneyin. yan etkisi yoktur. sütünüz. çoğalacaktır inş


nezahatakyol

ikiz bebek annesi olarak benimde hiç sütüm gelmedi ne yaptıysam arttıramadım. En sonunda doktorum bana rekolac isminde bitkisel kapsül önerdi. Kendimce buda bir işe yaramayacak düşüncesiyle ürünü almaya gittim . İnanırmısınız günde 2 kapsül olarak kullanmaya başladım 3 günü sütüm gelmeye başladı ve şuan öyle bir sütüm geliyorki bebişlerimi doyurmanın ve duygusal bağı yaşamamın kurtarıcısı doktorum ve tavsiye ettiği ürüne teşekkürler.
Cevaplamak için Üye ol