çok yoruldum artık..?

Efenim soruyor: 10

Merhaba arkadaşlar, özetle geçecek olursak 5 yıllık evliyim 2 çocuğum var ve 5 yıllık evliliğim süresince eşim hiç çalışmadı uyuşturucu madde kullandı, ve şu an da cezaevin de ben boşanmak istiyorum daha cezası belli değil, evet boşanmaya kararlıyım ama herkes cezaevinden çıktıktan sonra düzelir diyor. Ama ben onun asla düzeleceğine inanmıyorum 1 yıl süredir cezaevin de ama artık şu son zamanlarda onu gerçekten sevmediğimi Fark ettim hissettim? Sizce ne yapmalıyım böyle bir kişilik düzelir mi çocuklarına baba, bana eş 5 senedir olamayan şimdi olur mu? Onun dışın da 2 çocukla geçinebilir miyim biri 4 biri 1.5 yaşın da bana sahip çıkabilecek bir tek babam var oda kendi halinde yaşıyor işte aynı evde oturucaz ne gibi zorluklar çekerim? 

Bu soruyu cevapla


14 Cevap


nesejoy

çok net ve kısa yazacağım: hayır düzelmez!. iki çocuğunuzu düşünerek hareket edin lütfen


benan_

kesinlikle düzelmez, yaşayacağınız hiç bir  maddi zorluk, böyle bir babayla büyümenin çocuklarınıza vereceği hasardan daha fazla zarar vermez. ayrılın, kendi küçük mütevazı düzeninizi kurun, 


ayberke

Ne yapıp yapmayacağınıza karar veremem ama bence de düzelmez.

Bu yaşına kadar mesela hiç sorumluluk almış mı ki bundan sonraki süreçte alsın?Gerçekten bu sorunun cevabını bilmeniz lazım.Zaten hayatın gidişatına uygun bir şekilde yaşamamış belliki, bundan sonra nasıl normal bir birey gibi yaşayacak.Küçük yaşlarda edinmiş olduğu kötü alışkanlıklar beynini zaten değiştirmiştir bazen onunda elinde olmayabilir düzelmek.

Bu konuda bir sürü video var düzelirmi vs diye.(Onları bir araştırabilirsiniz karar vermek için)

Eşinizin ailesi ne diyor onların size destek olma şansı nedir mesela.

Ama burada şu soruda geliyor böyle olmasına rağmen neden 2 çocuk yaptınız diye kalbimden de geçer.

Babanız en azından size göz kulak olur bence.Ona da meşgale olur gibime geliyor.

Durumunuz zor .Allah kolaylık versin size.


Efenim

Verdiğiniz cevaplar için çok teşekkür ederim. Düzelmeyeceğine bende eminim zaten beklemek boşa. Anne ve babası istemiyor gitmemi onlar da biz senin için değil. Çocuklar için istiyoruz diyorlar, ama ben artık istemiyorum. 2 çocuk haklısınız ama burada anlatamayacağım bir sürü şey var maalesef bir şekil de oldular, pişman değilim ben bakabilirim çocuklarıma 


ayberke

Merhabalar, hiç bir zaman çocuğu pişmanlık anlamında görmedim.Söylemek istediğim ise; dün haberlerde vardı bir adam kendi eşini çocuğunu öldürüp hapis yatıp çıktıktan sonra teyzesinin oğlunu öldürüp sonra tekrar hapis yatıp çıktıktan sonra evlenmesi akabinde bu eşini de ve oğlunu da öldürmüştü daha yeni.Hayatın gidişatına aykırı durumlar bunlar ve bazen bedeli de istemesekte bir çok suçsuz insan ödeyebiliyor.O bakımdan demek istemiştim.

Çocuklarınızı illaki koruyacaksınız ama illaki aklınızda kalacaktır.Çalışmayan kendi ayaklarını üzerinde duramayan sorumluluk almamış, alamayan insanların bence evlenmemesi gerekiyor.Çünkü sonrası kötü oluyor.Bedeli bir sürü insan ödüyor.

Allah kolaylık versin size.nesejoy

çocuklarıma ben bakarım diyorsanız siz zaten bu işi yaparsınız. düzelmesini beklemeyin, o baba ile büyümek çocuklarınıza daha büyük haksızlık.


Efenim

Her ne olursa olsun, çocuklarıma bakarım tabi ki. 


Desario

Bence de düzelmez ama ben şunu soracağım, olur da düzelirse tekrar onunla evlenmek ister misiniz? Efenim

Milletin dediğine göre düzelecekmiş ya, Düzeleceğini bile görmek istemiyorum, yani onunla bir daha olamaz. 


nesejoy

siz bitirmişsiniz artık tamamen kafanızda. milleti dinlemeyin. bu kararlılıkla her şeyin altından kalkarsınız.Cevaplamak için Üye ol