Barselona

lucem soruyor: 4

Merhaba,

Temmuz ayında çocuklarla Barselona'ya gitmek istiyoruz. Biraz deniz biraz gezmece tatili. Bilenler var mıdır? Nerede (hangi otelde, muhitte) kalmayı önerirsiniz? Deneyimleri olanların paylaşmasını rica ederim.

Teşekkürler,

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


fatmagunes

Geçen sene Mayısta gitmiştik, bizimkisi gezmeceydi ama zaten plajlar şehrin içinde. la rambla caddesi veya catalunya meydanına yakın kalırsanız rahat ederseniz bence. otel seçeneği çok fazla, hatta daire bile kiralayabilirsiniz.


cigdemkrc

Ben çocuksuz gitmiştim ama Ateş biraz daha büyüyünce tekrar gitmek istiyorum. Barcelonette plaj zaten şehrin içinde. Barselona'da çok gelişmiş bir metro ağı var iyi bir harita almanızı öneririm. Yerlileri bile hangi hat nerden kalkıyor nereye gidiyor bilmiyor. Ama bütün yollar las ramblas'a çıkıyor. Gider gitmez Las Ramblas ( şehrin merkezi)'tan müze bileti alabilirsiniz bir biletle 6-7 müze gezebiliyorsunuz. Müzelerin çoğu merkezde. Ramblas üzerinde bilet satan turist information isimli bir otobüs var sabit. tüm biletleri, en iyi haritaları ordan alabilirsiniz. Plaja ve büyük alışveriş merkezine yakın bir de büyük akvaryum var. Çocukların çok ilgisini çekiyor. Ama onun biletini de bahsettiğim yerden alın çünkü önünde çok uzun bir kuyruk oluyor çocukla beklemek çok zor olur. Önceden aldığınız biletle beklemeden geçersiniz.

Flamenko gösterisi için Tarantos'u tavsiye ederim. Placa de real diye yazılıyordu sanırım. Restoranlar ve tapaslar için çok güzel bir meydan. Tarantosta oradaydı umarım duruyordur hala.

Stad gezecekseniz onunda biletini önceden dediğim yerden alabilirsiniz. Çocuklarla güzel bir gezi olur diye tahmin ediyorum.

Park Guell'e mutlaka gidin çocuklar bayılır hansel ve gratel'in evleri gibi muhteşem bir mimari! Vakit kalırsa La pedrera, Casa battlio'yu da görün.

İspanyol köyü gezisini de yetiştirebilirseniz o da çocuklar için ilgi çekici olabilir açık havada gezmek onlar için daha eğlenceli.Bol bol balık ürünü ve tapas yiyin. Paella'nın tadına bakın. Las Ramblas üzerindeki restoranlar yerine ara sokaklara dalın oralar hem daha ilgi çekici hem de daha uygun.

İyi tatiller :)  


Uk_Den

Barselona çocukla gezmek için en güzel şehirlerden. Temmuz biraz sıcak olabilir, o nedenle günü güzel şekilde planlamanızı öneririm. Aşağıdaki linkte çocuklarla Barselona'da neler yapılır isimli yazımı bulabilirsiniz. İyi eğlenceler!
Cevaplamak için Üye ol