Geniz eti teşhisi için röntgen çektirdiniz mi?

satrun soruyor: 6

Sık hastalanan 4 yaşındaki kızım için bildik bir özel hastanenin KBB'sine  gittik.  Ancak kızım korktuğu için bir türlü muayene olamadı. İlk muayenemizdeki başarısızlık nedeniyle tekrar randevu aldık.Sözde ikna olmuş kızımla tekrar gittik ancak sıra burun muayenesine gelince kızım yine muayene olmak istemedi. Doktorumuz da sağolsun empatiden uzak bir kişilik olduğu için bizi röntgene sevk etti. İçimiz kan ağlayarak röntgen filmi çekildik. Doktorumuz röntgen filminde çocuğun duruş şekli itibarıyla geniz etinin büyüklüğünün de tam olarak anlaşılamadığını söyleyerek tahmini konuştu. Okuduğum kaynaklar çocuğun maruz kaldığı radyason miktarı için düşük doz v.s. diyor ama çok da gerekli miydi diye kendimi sorgulamadan duramıyorum. Röntgen çektirdiğim için çok pişmanım.

Doktorumuz geniz eti ameliyatı önerdi. Ancak kesin kararı vermeden başka hekimlere de danışmak istiyorum. Ancak yeni bir röntgen vakası istemiyorum. Başka şekilde muayenesini yaptırmış arkadaşlar var mı? İstanbul'da Hekim önerebilir misiniz? Geniz eti ameliyatıyla ilgili deneyimlerinizi paylaşabilir misiniz?

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


esgi

Günaydın,

Henüz ameliyat tecrübesini yaşamadık ancak oğlum bu cumartesi ameliyatı olacak. Doktorumuz Bağdat Caddesi Acıbadem'den Ali Demir. Kendisi aynı zamanda eşimin de doktoruydu ve deviasyon, sinüzit, tüp takılması vs.. bir çok operasyonunu gerçekleştirdi yıllar içinde. 
Muayane konusunda sıkıntı yaşamadık biz, oğlum kucağımdayken onunla sohbet edip, eline birkaç oyalayıcı alet tutuşturup kısa sürede bitirdi muayenesini. Ameliyat günü çok gerekirse röntgen çekeriz dedi ama gerekeceğini de düşünmüyordu. O yüzden bu konuda kesin bir şey söyleyemeyeceğim. 
Biz bu aşamaya gelmeden önce Memorial Ataşehir'deki bir KBB uzmanı ve oğlumun pediatristine de danıştık. Malesef üç doktor da geniz etinin kesinlikle alınmasını önerdiler. Hastalık ya da nefes probleminden ziyade, geniz eti kaynaklı hastalıkların kulakta sıvı birikmesine yol açması ve işitme kaybı korkusu bizim ameliyat sebebimiz. 
Eğer düşünürseniz Ali Bey'i önerebilirim. Bir de Ataşehir Memorial'da Oray Bey'in çok tavsiye edildiğini duydum ama biz ona gitmemiştik o yüzden ilk ağızdan iletemem bilgileri...
Geçmiş olsun şimdiden.


sappho

Çocuğunuzu ikna etmeniz lazım. Bunun yöntemlerini sizden daha iyi kimse bilemez.ağza kulağa burna sokulan kamerayla çok net bir şekilde ekrandan görebileceğiniz durum için bunu yapmalısınız. Röntgene gerek kalmıyor.biz o koltuğa oturması için seçenekler sunuyoruz. Bir bakmisiz oturmuş hiç ses çıkarmadan muayene oluyor.genizeti ve Tüp takılma ameliyatı oldu oğlum daha yeni.çok basit bir operasyon.


hande_g

Merhabalar,

Kızım 2.5 yaşında iken geniz eti ve kulak tüpü ameliyatı oldu.

ameliyat Doktorumuz aynı zamanda eşimin yakın arkadaşı idi. ondan önce normal çocuk doktorunun çektiği röntgenin aldatıcı olabileceğini söylemiş ve önemsememişti.  Bize söylediği küçük çocukların geniz eti büyüklüğü için mutlaka röntgen çekilmesi gerektiği, röntgeninde küçük çocuk olduğu için başını tamamen arkaya yatırıp ağzı açık şekilde çekilmesi gerektiği şeklindeydi. Ancak bu şekilde belli bir oranın üstündeki geniz eti büyüklüğünü ameliyat edilmesi gerektiğini söylemişti.

 


TATLI_CADI

Mutlaka bir doktora daha danısın.endoskopi ile bakılması daha kesin bilgi verecektir. Çünkü bildigim kadarıyla röntgende büyük oranda yanılma oluyormus.normal olsa da büyük çıkabiliyormus.çocuğunuzu ikna etmeye bakın


maviboncukk

Dr. Becerikli bir dr olsa lafa , oyuna tutar kasla goz arasi da muayene ederdi. Anlattiklarinizdan dr.a guven duyamadigim icin kesinlikle cocuklarla iletisimi yuksek baska bir dr.a daha muayene ettirirdim oyle karar verirdim.

Ben cocukkkenhatirliyorum da annemin bizi goturdugu kbbb uzmani her defasinda gofret vb verir gonlumuzu alirdi..


serra77

Atasehir memorial Oray Beyi tavsiye ederim,kizim degil ben gidiyorum cok memnunum, arkadasimin kizinida ameliyat etti hic sorun yasamadilar..Cevaplamak için Üye ol