1 yaş anneleri yardım

nurturia soruyor: 2

Üyenin kendi isteğiyle ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Bu soruyu cevapla


2 Cevap


barbunya

bence kendinizi ve oğlunuzu zorlamayın ,,püre olarak değilde  lokma lokma verin yesin..yada kendi başına ısırıp kemirebileceği şeyler verin eline..eninde sonunda alışacaktır çiğnemeye..siz vazgeçmeyin..

konuşma işide her bebekte farklı ..endişe etmeyin.geç kalmış değilsiniz.benim oğlum hala konuşamıyor,,söylediği kelimeler yeni yeni artıyor..

son olarak üfürümle ilgili de ;oğlumda da masum üfürüm görüldü doğduğunda ,,6 aylıkken ve 1 yaşında kardiyolog gördü ve masum olduğunu söyledi her iki muayenede de ..büyüdükçe geçiceğini söyledi ..belli aralıklarla yine kontrole götürmeyi düşünüorum..içim rahat etsin diye..çoğunlukla görülüyo bu masum üfürüm ..ama gercekten  masum olduğunu kesinleştirmek gerek sanırım,,bi kardiyoloğa gidin derim ben ..


ozlemada7

Benim kizimda yakinda bir yasinda olacak,surekli baba baba der,nadiren de anne demisligi var o kadar,bir de ben surekli konusuyorum onunla,bisey yaparken anlatiyorum,mesela su verirken hep su icer misin vs. gibi,ama henuz bi ilerleme yok konusmamizda,yemek konusuna gelince zamaninda pure verdim,uzun suredir cok gerekmedikce ezmiyorum hicbirseyi,yiyebilecegi seyleri eline veriyorum yiyor kendince iste,sevdigi seyleri verin eline yesin,zamanla alisacaklar cignemeye,canlari isteyince de cigniyorlar aslinda,ufurum icin gecmis olsun diyorum,bi bilgim yok,ciddi bi sey olma ihtimali varsa dr.a gidilmeli bence.Cevaplamak için Üye ol