Gözde sarı akıntı

nurturia soruyor: 4

Üyenin kendi isteğiyle / ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


esaatci

Benim kızımın da doğumdan 2. Ayına kadar süren akıntısı ve çapaklanmasi vardı, önce doktorumuz bir göz damlası önerdi, 5 gun kullandık azaldı ama geçmedi, sonra doktorumuz her gun ortalama 20 kez yapmam gereken bir masaj önerdi. Bebeğin gözünün burnuna yakın kısmında elle hissedilen bir tomurcuk var ona serçe parmağımla biraz bastırarak masaj yapıp sonra yine aşağıya doğru çektim, sonra tamamen gecti, önce doktorunuza sorarak deneyin geçecektir.


fistikcik

Gözyaşı kanalı tıkanıklığına bağlı enfeksiyon olabilir. Doktorunuza danışın. Size göz merhemi ve masaj önerecektir.


bit_bit

2 ay cektim ben bunu:) çaylamı silmedim.sütümlemi silmedim en sonunda göz damlası verdi doktorumuz yok o da olmadı .göz pınarının oraya masaj yaptım.yok olmadı oda.sarı sarı gözlerini bile açamıyordu ozi.ne oldugysa 1 gun hastaneye gittik.kuzenimde hastanede çalışıyodu hemşire kızlar ay ne tatlısın sen 1 gözlerini silelim dediler oziyi aldılar götürdüler 1 geldi gözleri tertemiz o gunden sonra 1 daha gözlerinde böyle 1 sorunla karsılasmadım.ama ne yaptılar bilmiyorum hiç sormak aklıma gelmedi.


burcuege

biz de aynı şeyi uzun süre yaşadık. farklı farklı doktorlar, damla kullanmamızı önerdiler. son gittiğim doktor ise "keşke hiç damla kullanmasaymışsınız, ilk olarak yapılması gereken masajdır ve de onunla da biter zaten" dedi, o bütün meslek hayatı boyunca bu akıntının geçmediği 2-3 bebek görmüş sadece, diğerleri masajla bitiyormuş. bizim de masajdan sonra kısa sürede geçti. Mutlaka bir doktorla görüşün yine de ama endişelenmeyin, sık rastlanan bir durummuş. geçmiş olsun.Cevaplamak için Üye ol