Çocuk doktorunu nasıl seçiyorsunuz?

mayaberry soruyor: 7

Az önce aklıma takıldı. Doğum yaptıktan sonra çocuk doktorunuzu nasıl seçiyorsunuz? İlk kontroller doğum yapılan hastanede yapılıyor yanılmıyorsam. peki daha sonra doktorunuzu nasıl belirliyorsunuz. Sorumun sebebi de şu :) Doğum yapacağım hastane bana uzak dolayısıyla bir daha oraya gitmem. Sanırım doğumdan sonra bi kaç kontrol için kadın doğumcuya gidicem daha sonra da değiştiricem. Ama ya çocuk doktoru? Şimdiden araştırmam gerekir mi?

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


Marlasinger

Ben iki doğumumu da aynı hastanede yaptım.İkisinde de farklı doktorlar girdi doğuma bizde değiştirmedik memnunuz ikisinden de.Bizim evimize de çokkk uzak hastane ama nasılsa ayda bir gidiyoruz ve sıkça o taraflara yolumuz düşüyor diye değiştirme ihtiyacı hissetmedik.Acil bişey olursa diye burda da bikaç doktor ismi aldık.
Silivride oturuyoruz doktorlarımız Yeşilköyde:))
Bence şimdiden ön araştırma yapın doğum bu heran olabilir;)))


NORTH_TAN

Bizim de doğum yaptığımız hastane biraz uzaktı ilk zamanlar hep oraya gittik. doktorumuzu sevsekte hastanede sorun yaşadığımızdan değiştirdik.
Yeni doktor seçerken en yakın hastane olmasına, hasta ve yakınlarına iyi davranan çalışanlarının olmasına baktım.
Hastanedeki çocuk doktorların CV lerine baktım. Çok popüler olmasına gerek yoktu. Hatta genç olması önemliydi.Genç doktorları destekliyorum:))) Randevu istediğimde "çok yoğun" olmamasına dikkat ettim. Bende ekstra bir problem çıkarsa zaten hastanede ki diğer doktorların olduğunu düşünerek hastanein en güzel genç doktorunu seçtik. Çok mutluyduk doktorumuzla ama 5 ay sonra doktor gitti. Bu seferde istediğim saatte hangi doktor boşsa o olsun dedim.Tam tersi Prof. müsaitmiş. Şimdi ona gidiyoruz.
Kuzey Tan la çok iyi anlaşıyorlar. Hastanemiz de bize hep önemli misafirler gibi karşılıyor. Mutluyuz bu yüzden.


Loxodonta

Özel bir hastanede doğum yaptıktan sonra ilk muayeneye (doğumdan 1 hafta sonra) yine aynı hastaneye gittik. Ama nedense pek içime sinmedi, sanki herşey sadece para içinmiş gibi geldi. 1 aylıkken Hacettepe'ye gittik. Oradan bir profesörden özel randevu almıştık. Evimiz bu hastaneye yakın olduğu için orada dosyası olsun istedim. Ayrıca işitme testi ve kalça çıkığı ultrasonunu özellikle Hacettepe'de yaptırmak istedim. Sonrasında da 3 çocuklu bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine Murat Derbent'e gitmeye başladık. Doktor değiştirmeyi hiç düşünmüyorum, çok memnunum.
Bence doktor seçerken rahat ve kitap ya da kalıplara bağlı bir doktor olmamasına dikkat etmek lazım. Çünkü her bebek ve anne aynı değil.


mayaberry

teşekkürler arkadaşlar.. bende o zaman yakınımda gittiğim hastanelerin doktorlarına bakıyım. şimdiye kadar bilmediğim için hiç ilgilenmedim bundan sonra mecburen bir doktorumuz olmalı... umarım oğluşun hayatı boyunca sadece kontrol amaçlı gideriz. tüm bebeişlerde öyle kontrol amaçlı gider işallah...


lugesya

Doktor biraz referans işi .. benim doğumum memorial Şişli de oldu bebeğimizin ilk muayenesi oradaki yogun bakım dr. tarafından yapıldı ama biz sonra kendi doktorumuza döndük ( Şifa Hast. )
Doktorumuz benim de lise arkadaşım evet 4/4 değil ama bugune kadar telefonda/yüz yüze  belirttiği her teşhis doğru çıktı . İlaç veriyor ama ben genelde kafama uymuyorsa kullanmıyorum basit şeyleri ..mesela isilik icin basis krem surebilirsin dedi telefonda ama ben de gül suyu ile sildim :) gibi


iptal_uye

bizim doktorumuzda doğum yaptığımız hastanedeki doktor. nickbulamadım biz de senin gibi düşünüyoruz rutin kontroller için tüm doktorlar aşağı yukarı aynı bilgiye sahip ve KUZEYtanANNE genç doktorları biz de destekliyoruz, tercihimiz (kadın doğum doktorum da genç) genç doktorlar ve tabi hemen ilaç yazmaması da önemli.

ilk isiliğimiz de çok çok kızarmıştık. doktorumuza gittik ve tabi etraftan da şu merhem, bu krem diye öneriler geliyordu ama doktorumuz "ne kadar zararsız olduğunu savunsak da sonuçta ilaç ve mutlaka yan etkisi olacaktır, 1 yaş altına mümkün olduğunca ilaç vermiyorum" dedi ve gönlümüzü fethetti bizim :))


Kuzeytu

elenche doktorunuz kim? Ben de sanırım bir arayısa giricem. Doktorumuz bize çok zaman ayıramıyor. Ben sormazsam yemek ve uyku ile ilgili bilgi vermiyor. Bu ay ek bi besin var mı diyorum o zaman soyluyor. Ayrıntılara girmiyor. Ben daha çok konusan bilmediklerimi bana ogreten bi doktor istiyorum. Aslında memnunum ama bilmiyorum daha iyi bir tavsiye olursa mutlaka denicem.



Cevaplamak için Üye ol