Bahçeşehir koleji eğitim sistemi

dna soruyor: 10

Bahçeşehirin eğitim anlayışı nasıl bilen arkadaşlar cevap verebilir mi?Kurumsal olduğu için sistem aynıdır diye soruyorum esas Ankara Bahçeşehiri araştırıyorum...

Bu soruyu cevapla


18 Cevap


dna

Bahçeşehir velisi hiç yokmu acaba sorum güncel


dna

Sorum güncel


velibey

merhabalar ,


maalesef çok çok iyi deneyimledik bu konuyu ailecek ..
oğlumuz bahçehir koleji ilkokul öğrencisi . kayıt sırasında söylenen hiçbirşeyi yerine getiremediler .
kişiye özel eğitim diye bir sloganları var .. bu slogan ve onun getirdiği sorumluluklardan hiç bir öğretmenin haberi yok . öğretmenlerin performanslarını ölçtükleri bir sistemleri yok .
çocuk hastalanır okula gidemez öğretmenin umrunda olmaz .. aramaz etmez .
ödev verir yapılıp yapılmadığı umrunda olmaz ..
çocuğu yabancı birini gönderip sınıfından aldırırsınız gidemediğiniz için ,ne kapıdakiler ne de öğretmeni siz kimsiniz diye sorar ..güvenlik evlere şenlik .(1 sene sonra düzeldi) 
havuz vardır okulda fakat bu öğretmenlere öyle bir derttir ki nedense çocukların hiçbiri havuza girmek istemez .
40 yılın başı 20 dk çocuklar havuza girerler ,sonra 7 yaşında çocuğun eline ıslak mekanda saç kurutma makinası verilir !! 
mantar gibi biten okulların sanırım tamamında aynı sorunlar var .. henüz bir eğitim politikaları ve ekol olma hedefleri yok ..  güzel tatlı söz dolu broşürlerle okulu size satarlar . fakat okul başladıktan sonra hiç bir oturmuş sistem olmadığını görürsünüz .
ipad ile eğitim sloganı var bu okulun mesela !! inanın, ipad'i ne soran bir öğretmen ne de bir yönetici oldu .. vaad ettikleri yazılımı 1 yılda kurdular.. birinci sınıf bitti .. ve sonra o ipad ler hiç kullanılmadı ..aldırdıkları 1500 tl lik kitaplarında inanın yarısından fazlası kullanılmıyor. ikinci yabancı dil gibi bir iddiaları var fakat biz türkçe'ye razıyız ,o derece.
öğretmenlere göre ya her çocuk hiperaktif yada durgun ..başarısızlığın sebebi hep öğrenciler .
sınıfta türkçe dahil tüm derslerden veliler özel ders aldırıyor!! v.b v.b
80 tane bahçeşehir şubesi var ,inanın bir tanesinden memnun veli görmedim ,duymadım ..
bence tek şubesi olan okul ,okuldur..
iyi duyum aldığım okulda 'çevre koleji'dir .


guta

Velibey, yazdığınız her şeye sonuna kadar katılıyorum. Tecrübelerim sizinle aynı maalesef. Memnun olan da duymadım. İşin ilginci, herkes bu kadar şikayetçi iken bu okulun her şubesinin her geçen yıl daha fazla 1. sınıf açması, daha fazla insanın bu göz boyamalara inanması. 

Hiçbir çocuk mu yüzme dersine girmek istemez, derslerde ne yapıyorlar bu çocuklara merak ediyorum ben.
Okul gösterisi dediler, her çocuk mu ağlar gösteriden önceki hafta. Nasıl çalıştırdılar bu çocukları acaba? 
Alınan hikaye kitapları, hiçbir öğretmenin onları okuttuğunu görmedim. Biz anne baba olarak kitapları okutuyorsak, neden okul bize zorunlu tuttu onları? Öğretmenlerin tek bildiği minnacık çocuklara test çözdürmek maalesef.
Evde varolan ipad ler beğenilmedi, en son model alındı, 6 ayda programları yüklediler, ben kullanıldığını görmedim henüz. Razkids programı içinse o zaten herkesin telefonundan bile çıkıyor. 
İkinci yabancı dil, bizimki 1 senede sadece bir kelime öğrendi. 2 saat ders yapmaya gerek var mı bu tek kelime için? Ben onu öğretirdim çocuğa evde. 

İşte sorun alternatif okulun neresi olduğu. Bahçeşehir fiyatına daha iyi bir okul var mı? Ben bulamadım. Çevre koleji gerçekten iyi ama fiyatı iki katı. İki katına çıkınca zaten alternatifler artıyor. 


velibey

guta hn/bey ,


evet şu anda alternatif araştırıyorum fakat henüz bir yol alamadık . 4 bir koldan ilgileniyoruz .. gerçekten  şubeleri olmayan bir okulun ucuz pahalı farketmez  bu okuldan iyi olduğunu düşünüyorum. hatta düşünmüyorum, biliyorum .
sene ortasında bir veli toplantısı oluyor ; öğretmenlerin hepsi bezmiş,teknoloji hocasına soruyorum bu ipad ler ile ne yapıyorsunuz diye  ; benim haberim yok diyor . (bildiğiniz çok küçük bir çocuk öğretmenin yaşı 22 dir ) 
porfolyo sunumunu görmeniz lazım tammm bir fiyasko.. öğretmenlere zul geliyor diye anlamsız geçiyor . (5 dk) öğretmen ne çocugumuza ne de bize merhaba demekten çekiniyor,surat beş karış bıkmış .
türk olan ingilizce öğretmeninin bizim çocuklara bir şey öğretmesi gerçekten imkansız ..çünkü bizimle konuşurken kekeliyor,hiçbir soruya mantıklı cevap vermiyor . verdiğiniz ödevi tek başına yapması mümkün değil diyoruz ,öneriniz ne ? yapabildiği kadarını yapsın karışmayın siz diyor, fakat ödev sınıfının o kadar üstünde ki tek başına çocuğun yapması gerçekten mümkün değil . 
hiçbir ödev kontrol edilmiyor,çocuk 2 kere yapmayınca ödevi bir daha ödev bilinci kalmıyor ..
sınıftaki öğrenci seviyeleri birbirinden çok farklı ,seviyesi en üstte olan öğrenciye göre hareket ediliyor .(o da bilfen kolejinden iyi bir eğitim alıp gelmiş olduğu için genelde öğrenciler arasında çok faklılıklar oluyor)
öğretmenlerin tüm etkinliklerinin  kamera ile genel müdür tarafından izlenmesi lazım ,tüm öğretmenlerin  ve müdür yardımcılarının velilerle kayıt altında görüştürülmeleri gerekir .(tüm toplantılar,tüm etkinlikler)
gerçekten okulun kurumsal olabilmesi aynı durumlara gösterdikleri aynı tavırla olabilir .(ücret,öğrenci problemleri)guta

Yazdıklarınızı okuyunca güldüm, çünkü sanki ben yazmışım gibi. Portfolyo sunumu tam bir fiyaskoydu. Yapmış olmak için yapılıyor her şey. Bizim öğretmen iPad kullanmayı onu bırakın mail atmayı bilmiyordu. Bu kadından iPad eğitimi yapmasını istiyor okul, başka bir dünyada yaşıyorlar gerçekten. Hoş iPad eğitimi olmasa da olur benim için ama o Zaman da niye yalan söylüyorlar diye kızıyor insan. Aynı şubede miyiz bilmiyorum ama demekki Bahçeşehir'in tüm şubelerinde bir sorun var. Hiçbir yöneticinin hiçbir şeyden haberi yok. Biz de sizin gibi çıkış yolu bulmaya çalışıyoruz, sınıftaki birçok Veli gibi.


dna

Zaman ayırıp yazdığınız için çok teşekkür ederim ben ankaradayım başka bir alternatif bulamıyorum evime çok yakın şu an oğlum adı bilindik iyi bi okulda ama ondada takip yok herşey veliye kalıyo ben çalıştırırsam çocuğum başarıyo.çocuklarınızla mutluluklar ve tekrar teşekkürler


Asozen

Guta ve Velibey, Bahcesehirin hangi kampüslerindesiniz acaba?silky

Kizim istanbul da bahcesehir kolejinde. Su anda anasinifinda, eylulde 1. Sinif olacak. Anasinifindan cok cok memnunuz. Ilkokul da cocugu olan arkadaslarim var. Ogretmen takibi vs den cok memnunlar. Belirttiginiz memnuniyetsizlikleri onlardan duymadim. Kampuse gore de degisiyor sanirim.

 


guta

Anasınıfında genelde her okulda memnuniyet oluyor.  İlkokul tamamen farklı bir ortam. Çocukların sorunları farklı, bir yandan öğrenmesi lazım, ödev yapması lazım, branş dersleri, ingilizce eğitimi,...Ama kampüsten kampüse de değişiyor olabilir. Yeni açılan şubelerde sorun oluyor, eskiler daha oturmuş. Cevaplamak için Üye ol