Kızımın gözleri sulanıyor:(

semaysenur soruyor: 6

3.5 aylık kızımın gözleri çok sulanıyo bi gözü diğerinden daha çok sulanıyo nedeni ne olabilir acaba ??doktora gitmek bnm için bi sorun.. aranızda böyle bi durum yaşayan varmı yardımcı olursanız sevinirim..

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


kselma

Doktora gitmekte fayda var.

Bizim gözyasi kanali tikaliydi. Masajla %90 oraninda acilma sansi var. Eger acilmazsa 1 yas civari ufak bir operasyonla aciliyor. Bizimkisi operasyonla acilmisti.

Nurturia da bircok kere konusuldu bu konu

http://www.nurturia.com.tr/questions/6a866d49-9e46-4a7c-8899-9ecb01831ac4/1/gozyasi-kanali-tikanikligi-


ayberke

eger bu zamana kadar olmadıysa yeni bir şey ise sizin için enfeksiyondur.Gribalenfeksiyonda bile gozyaşı ve çapaklanma olabiliyor.amadoumdan beri varsa gözyaşı kanal tıkanıklıgıdır.cogunlukla masajla geçiyo geçmezse 1 yaş ve sobrasında aemliyat ediliyor.


fistikcik

Gözyaşı kanal tıkanıklığı gibi görünüyor. İhmal etmeyin, doktorunuza danışın. 1 yaşına kadar masajla açılmazsa ameliyat gerekiyor. Bizim durumumuzda maalesef açılmadı ve ameliyat kaçınılmaz hale geldi.
Doktora gitmeniz neden sorun ? Size eşlik edecek kimse mi yok ? Hangi şehirdesiniz ?


gulkiz

Benim ilk kızımda olmuştu kanal tıkanıklığı.1 yaşına kadar açılmadı 1,5 yaşında operasyonla açtırdık.şimdi ikinci kızımında tek gözü sulanıyor doğduğundan beri dua ediyorum açılsın diye.masajla açılabiliyor bizimkisi açılmadı zaten büyüdükçe masaj yaptırmıyorlar. 


semaysenur

sanırım dediğiniz gibi gözyaşı kanalı tıkalı masaj yapıyorum şimdi ve çayla pansuman umarım masajla açılır ama yaptırmıyoki rahatsız oluyo sanırım ama öyle yadaböyle yapıcam inş opersyona gerek kalmadan açılır ..:(evet fıstıkcık eşlik edicek kiimse yok malesef ankaradayım..


fistikcik

Merhaba,
Masajın nasıl doğru yapıldığını size bir doktorun göstermesi daha yerinde olur. Bunun için çocuk doktorundan ziyade bir göz doktoruna gitmeniz daha iyi olacaktır. Doğru yapılmayan masaj sonucu aylarca boş yere uğraşan ve sonuç elde edemeyen çok insan var. Biz de nasıl doğru yapılacağını öğrenmemize rağmen yeterince bastırmadığımızı geç öğrendik mesela.
Bebeğiniz artık 3 aylık olmuş. Hiç yalnız çıkmadıysanız korkutucu görünebilir, anlıyorum. Ama bebeğinizi alıp kimseye ihtiyaç duymadan çok rahat doktora gidebilirsiniz. Bebeğinizi koyun bir kanguruya ya da slinge. İçine sadece bir kaç tane bez, alt açma pedi ve bir-iki kıyafet koyacağınız ufak bir çantayı omzunuza alın. İmkanınıza göre taksiyle ya da toplu taşıma araçlarıyla çok rahat seyahat edebilirsiniz. Esas büyüdükleri zaman çocukla dışarı çıkmak daha problemli oluyor. Şu an en rahat dönemi.Cevaplamak için Üye ol