finger food

aytude soruyor: 7

6.5 aylık oluyor bebeğimiz belki erken diyebilirsiniz finger food için. ama kaşık, tabak, saldırıyor ne görürse yemek yerken, kendisi yemek istiyor. pincer grasp denen başparmakla işaret parmağı arasında tutabilme refleksi yok.
bugün armut verdim dilimle. diş yok henüz ama damakla gayet güzel çigniyor. yarısı içeri yarısı dışarı, hoşuna gitti.
parmak mama olarak neler verdiniz bebeklerinize?

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


ezgik

kek, muz, ekmek olabilir ben kendi parmağımla veriyorum:)))


Damla

Hazır mevsimi geçmeden karpuz olabilir, doğru doğranırsa tıkama ihtimali az gibi geliyor bana, kolayca ezilip gittiği için.

Buharda pişmiş sebzeler, haşlanmış tavuk lifleri, ince köfteler, ince salatalık, peynir, çok çeşit şey verdim ama bunların bazıları için erken olabilir henüz.

Ekmeği bayat olanlardan kızartıp vermekte yarar var kolay dağılması için.


esra


sebze filesi o dönem işime çok yaramıştı ne istersem içine koyup vermiştim boğulma riski de ortadan kalkmış oluyor bir de eline verdiğiniz şeyleri yerken mutlaka yanında durun gözlemleyin damakları çok sert bu yavruların koparabiliyorlar tecrübeyle sabittir:)


Aysegul_

yahu aytude sorularını güncellemelerini vs takip ediyorum da seninle bebişlerimizin huyu suyu çok benziyor :)


aytude

ben de aynı şeyi farkettim dün Aysegul_ tanışsalar baya kanka olacaklar :)

Damla, henüz parmaklarıyla değil yumruğuyla tuttuğundan dolayı bir çoğu için erken. Ama herhalde 1 aya kadar verebilirim onları da.
Sebze filesiyle idare ettik zaten şimdiye kadar. Herkese tavsiye ediyorum şu sebze filesini şimdi..


othilia

Kayısı ve şeftaliyi elleriyle yerken hem çok eğlendi, hem de resmen kendine hayran kaldı. "Vay be, kendi kendime yiyebiliyorum" diye düşündü bence:) Tabii ben etrafı ve üstünü başını temzilerken pek eğlenmedim, orası ayrı:) Bir de yumuşak oldukları için tehlike arzetmedi.


Solmaz

Benim kız 9 ayı geçti hala eline aldığı bir şeyi ağzına götürmeyi akıl edemiyor. Biberonu tutulacak, maması kaşık kaşık verilecek, prenses sanki mübarek. Yerde bulduğu minicik ip parçasını iki parmağıyla tutup incelemeyi biliyor ama.. Tutmayla kavramayla da ilgisi yok yani sorunun, sadece ağzına götürmüyor. Böyle bir şey yaşayan var mı, neden olabilir dersiniz?Cevaplamak için Üye ol