kahvatıyı nasıl hazırlıyorsunuz?

alpkar soruyor: 5

Merhabalar bizim doktorumuz 7 aydan sonra bal ,hazır çorba ,inek sütü,sakatatlar,yumurta akı  yasak. geriye kalan herşey serbest dedi deneyerek kendin beslenmesini ayarlarsın dedi.ikinci bebeğim olduğu için tecrübeli olduğumu düşündü herhalde .kahvaltısını hazırlarken mama kullanmana gerek yok dedi meyve suyu ile dedi bebekler için özel peynirler var dedi ama ben bulamadım pınar labne veriyorum normal ekmek içi ve pekmez yumurta sarısı portal suyu karıştırıyorum  doğru mu yapıyorum acaba ?

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


kem

portakal suyu gaz yapabilir.havuç ya da elma suyu bir seçenek olabilir belkikay_dil

bende 12 aya kadar pınar ilk adım devam sütünün içine bıldırcın yumurtasının sarısı, pekmez, zeytin yağı, çay kaşığı ucuyla zencefil tozu (bağışıklık sistemi için) cicibebe (adetini kendin ayarlıyorsun bebeğin iştahına göre ben 5-6 adetle başlamıştım) suda bekletip tuzu alınmış beyaz peynir veya pınar labne, muz (ama her zaman değil devamlı verirsen kabızlık yapabiliyor) hepsini karıştırıp veriyordum.


Elcino_mutluatolye

Merhaba! Meyve suyunun yani sira anne sutu ile de hazirlayabilirsiniz. Ben kendi yaptigim pekmezli biskuvi ve tuzu alinmis beyaz peynir ile hazirliyordum. Labne gibi eritme peynirleri tercih etmemenizi oneririm....


alpkar

teşekkürler arkadaşlarCevaplamak için Üye ol