pre aptamil devam sütü

beril soruyor: 10

oğluma ek olarak meme dışında doymadığı için pre aptamil devam sütü veriyorum..bunun yerine aptamil 1 versem bir sakıncası olur mu?
ya da
2 ürün arasındaki fark nedir??


teşekkürler..

Bu soruyu cevapla


11 Cevap


fulyaderin

2 aylık olmuş artık aptamil 1 e geçebilirsiniz,ama mama vermek sizin kararınız mı yoksa doktorunuz kilosuna göre öyle mi uygun gördü?


blacknight82

ewt pre prematüre bebekler için benim ilk günler sütüm yeterli olmayın bebeğimde prematüre olduğu için pre aptamil kullanmıştım sen 1 kullan


Aysegul_Yagmur_Irmak

Pre aptamil prematürler için değil diye biliyorum, aksine genelin böyle bir yanlışa kapıldığını biliyorum. Pre aptamil ile doymayan bebeklerde 1 noya geçiliyor. Ben 40 günlükken 1 noya geçmiştim ama biraz kabızlık gibi bir durum oldu, biraz conformil kullanıp tekrar pre aptamile geçtim.

Aptamil 1 erimiyor, biberonun ucu tıkanıyor, bu tam anlamıyla çile oldu. Aptamil'deki yetkililerle görüştüm, az az koyun karıştırın vs. önerilerde bulundular, sonra 6 aylık olana kadar pre aptamil kullanabilirsiniz dediler, hala pre kullanıyoruz. Oğlumda ise hiç pre kullanmamış direk 1 no ile başlamıştım ama o zaman formülü daha farklıydı, suda erime problemi hiç olmamıştı. 3 no kullanırken formüller değişti ve erime sorununu 3 noda yaşamıştık biz.

Sonuç olarak 6 aylık olana kadar pre kullanmaya devam edeceğiz sanırım. Şu erime sorunu beni çok geriyor, nasıl aşarız bilemiyorum. Kristal kristal kalıyor.


Aysegul_Yagmur_Irmak

KAYNAK: http://www.memnune.com/anne-sutu-almayan-cocuklarin-beslenme-sekli.html

"Preaptamil ve aptamil 1 arasındaki farkı da hemen anlatayım… İkisinin de besin içeriği aynı… Ancak aptamil 1 daha uzun süre tok tutan yapıya sahip. Daha ziyade anne sütü almayan yeni doğmuş bebekler için."


kuzununannesi

çünkü içerisinde nişasta var

o erimeyen kristaller nişasta taneleri..


iki  kutunun içeriğini (pre ve no1) karşılaştırdıgınızda bunu görebilirsiniz sizde..

biberonu tıkamasını engellemek için, yaklasık 5 dakika kadar haldır haldır calkalamanız gerekiyor..

evet HALDIR HALDIR :)))

baska turlu cabucak içime hazır hale gelmiyor malesef:((

yine nişastalar kalıyor ama daha küçük parcalara ayrılıyor

no1 in tok tutmasının sebebi işte bu..

cok şükür 2 noya gectikte, nişasta derdinden kurtuldukberil

herkese çok teşekkür ederim.

fulyab;
bebeğim çok iştahlı olduğundan dolayı sütüm yetmiyor.bu nedenle doktor önerdi pre aptamil'i.şimdi günlük toplam alması gereken besin değerinin yarısını anne sütüyle yarısını da aptamil ile dolduruyoruz.Fakat öyle bir şey ki benim oğluşum hala doymuyor bu nedenle de acaba 1 mi vermeye başlasam dedim.Şu anda oğlum 5 kilo


kuzununannesi

BENCE DOKTORUNUZLA BİR KONUSUN

EN İYİ CEVABI O VEREBİLİR BU KONUDA

BELKİ SİZE BASKA BİR MAMA ÖNERİR..

DEDİĞİM GİBİ 1 NUMARA NİŞASTALI OLDUGU İÇİN DAHA DOYURUCU..


fulyaderin

bencede öncelikle kilosuna göre gelişimini değerlendirir doktorunuz,ona göre mama takviyesine gerek olup olmadığına karar verir.bir süre bizde kızım emmediği için mama kullanmak zorunda kaldık,sonra kızım emmeye başladı ve o emdikçe sütümde arttı tabi,sonra ki kontrolünde baktık aması gerekenden çok almış,mamayı kesti doktorumuz,belki sizinde öyle olurr.çünkü iştahlı olması mama takviyesini gerektirmiyor,sağlıkla büyütün bebeğinizi.

Ayrıca,Aysegul_Yagmur_Irmak'a bir ek olarak,bir arkadaşım Milupa da yönetici,bana şunu söylemişti,Aptamil 2 ve aptamil 3 arasında neredeyse fark yok,aptamil 2, 1 yaş dolana dek kullanılabilir,9 ay bitti,hemen aptamil 3 e geçelim diye bir durum yokmuş yani,tamamen satış stratejisi ile alakalı ,bileşimini okursanız neredeyse fark yok.beril

fulyab;
önceleri sütüm yetmiyordu.Günde 6-7 kez mama vermemizi söylüyordu doktoru.son gittiğimizde mama sayısını günde 4 kereye indirmemizi söyledi..bizde öyle yaptık.
şu aralar çoğunlukla emziriyorum sütüm bitmişse mecburen mama veriyorum bende ..

iyi dilekler içinde ayrıca teşekkür ederim.


Aysegul_Yagmur_Irmak

Kuzununannesi evet 1 no'da nişasta olduğunu biliyorum (içeriklerini incelemiştik) ama nişastanın kristal olup olmadığından emin olamadığımdan öyle yazmıştım. :) Nişasta denince aklıma toz yapısı geliyor. Dediğin gibi çalkalayacağım, daha önce bu konu üzerine bir soru açmıştım, birçok arkadaş senin gibi haldır haldır çalkalamamı söylemişti ama ben pre aptamile döndüğümden denememiştim, umarım işe yarar. Bu arada 2 no'da nişasta yok mu, o nasıl daha kolay eriyor?

Fulyab, haklı olabilirsin yani arkadaşının söylediği doğru olabilir ama dikkatini çekti mi 3 no'lar daha az satıldığından hep güzel indirimlere giriyor, bu durumda 2 ile 3 aynı sayılırsa 3'e geçmek hatta belki 2'nin döneminde bile ara sıra 3 kullanmak çok daha mantıklı olur. ;)

Bugün 1 no aldım. Artık mama içtiğinde doysun bari.Cevaplamak için Üye ol