gece gaz çıkarma

ceydaaaa35 soruyor: 9

selam anneler bebeğim 2 aylık ve mamayla besleniyor gece uyanmadan mamasını veriyorum yani gece acıktığının sinyallerini veriyor fakat gözlerini hiç açmıyor uyuyor mamayı bitirdikten sonra gazın ıçıkarmak için uğraşıyorum ama çıkarmıyor bunu sadece geceleri yapıyor bu durumda ne yapmam lazım çok tedirgin oluyorum uyuyamıyorum bende

Bu soruyu cevapla


9 Cevap


CiciAnne

Gazdan dolayı sıkıntı yaşamıyorsa siz de sıkıntı yapmayın bence...


ceydaaaa35

ya kusursa diye korkuyorum kusunca ciğerine kaçabiliyor ve ani bebek ölümleri olabiliyor yani bir yöntemmi varmı onu merak ettim


CiciAnne

Hafif eğimli yatırabilirsiniz. Çarşafının altına koyacağınız ince bir havlu ile eğim yapmak işe yarayabilir. Reflü yastıkları da varmış bu amaçla kullanılan fakat biz eğimi havlu ile yaratmıştık.


YesilAnne

cemile 38 merhaba, daha önce burada buna benzer konu konuşulmuştu, ben de oraya cevap yazmıştım, okumaya fırsat bulamama ihtimalinizi göze alarak kullandığımız yastığa benzer bir yastığın linkini buraya kopyalıyorum.


Biz ilk 4 ay bu şekilde yatırdık bebeği. 4 aydan sonra beşikten karyolaya geçirdik ve karyolanın başucu ayaklarına bir kaç tane üstüste kitap koyup, o şekilde eğimli yükseltmeye devam ettik.

sevgiler.
septik

yastıkla bile içiniz rahat etmiyorsa sabırla sırtını ovuşturmaya devam etmek lazım.gece uykusunda gazı çıkarmak gerçekten sabır gerektiriyor.10-15 dk dakika omuzumda sırtını ovaladığımı bilirim.hafif yatırır gibi yapıp tekrar omuza aldıktan sonra biraz daha kolaylaşabiliyor gaz çıkartmak.bir de eşim geceleri benden daha çabuk çıkarırdı kızımın gazını.nasıl bir alakası var bilemiyorum ama geceleri gaz çıkarma işini eşime yüklemiştim bir süre.


busraa

ben geceleri oğlumu emzirdikten sonra yatağına yüzüstü yatırıyorum, gazını kolaylıkla çıkarıyor.Mızırdanınca da yatış şeklini değiştirip yan yatırıyorum uyumaya devam ediyor.


septik

dr lar yüzüstü ve sırtüstü yatırmayı kesinlikle istemiyorlar.göz önünde bile olsa riskli.hele ki emzirdikten sonra.ani bebek ölümlerinin %90 ı benzer şekillerde oluyor.


fragola

bizde de aynı sorun var. uyurken içti veya emdiyse ne kadar uğraşsam da cıkarmıyor cogunlukla. ben 1 saat kadar göğsümde dik uyutup ve bu süre boyunca sırtını ovalayıp hafifce vurarak gazını çıkarmaya çalışıp sonrasında beşiğine yan yatma yastığına yatırıyorum. o çıkmayan gaz bikaç saat sonra aşağıdan çıkmaya çalışıp kıvrandırıyor kızımı, ama bunun dışında bir problem yaşamadım


Cevaplamak için Üye ol