Bebeklerde yeme ve uyku duzeni

cakininannesi soruyor: 4

Benim 2 aylık oglusum hergüne farklı bir düzen tutturuyor. EASY denemek istiyorum ancak havalar çok sıcak oldugundan emme sürelerimiz gündüz 2 saatte bire düştü. Sizce nasıl bir yol izlemeliyim?

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


Yasemina

Bence herhangi bir duzen kurmak icin cok erken. 3,5 - 4 aylık olana kadar beklemek daha dogru olur gibime geliyor. Bende o donemde 2,5 saatte bir emzirirdim. Zatten ara ara kendiliginden uyuyakalırdı, ben uyutmak için çabalamazdım.


turkuazz

benim de oglum ayni haftada sayilir.1 hafta kucuk seninkinden.bizde de durum ayni.hergun farkli bir oncekinden.


Kuzeytu

Bence erken degil. Kuzey dogdugundan beri duzen isteyen bir bebekti. Tamam hadi ilk 40 günü atalım çünkü orda gaz ve adaptasyon onları çok zorluyor ama sonrasında artık 1 saat uyanık kalıp 1,5-2 saat bazen 1 saat uyuyarak EASY kurmaya baslamıstı kendine. Bence ne kadar erken baslarsanız o kadar cabuk ilerlersiniz ve bebeginiz de o kadar rahat eder. Bebekler bu duzeni çok seviyor. Biz hala bu duzende devam ediyoruz tabi saat aralıklarımız genişledi ama hala duzenimiz işliyor.


Kaymacina

Kuzeytu ya kalılıyorum.Bir defter edinin kendinize, düzenli olarak not alın tüm yaptıklarını ve onu bir düzene koymaya çalışın yavaş yavaş, biz 2 aylıktı artık düzeni oluşturmuştuk oğlumla.Cevaplamak için Üye ol