Kimyasal mı geç döllenmemi?

minamirza soruyor: 4

Merhaba benim geç döllenmemi kimyasal gebelikmi onu öğrenmeye çalışıyorum yani ilişkiden 14 gün sonra değerim 12 çıktı ama daha önce yumurtlama olsaydı daha fazla çıkardı değilmi .Peki ne zaman yumurtlama olduğunu geç yada erken ultrasonda çıkarmı bir de bu küçük değer kimyasal gebelik olabilirmi .Doktorum geç döllenmeyi söz konusu bile etmedi kimyasal olabilir dedi .Fikir almak istiyorum sizden. 

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


ayb

kimyasal gebelik olup olmadığını görebilmek için kan testinin 48 saatte bir tekrarlanması gerekir. Eğer düzenli bir şekilde iki katına çıkıyorsa kimyasal gebelik olmayabilir (Mesela ben bir kere 19'la başlayıp uzun süre takipte ikiye çıktığını gördüm, ama gebelik sürmedi malesef). 

Ne zaman ovülasyon olduğunu ovülasyon kitleriyle, servikal mukus kalınlığı takibiyle, bazal vücut sıcaklığı takibiyle, ya da aslında en güvenli olarak, düzenli bir şekilde transvajinal ultrason ile takip edebilirsiniz.


minamirza

Teşekkür ederim artış olursa geç döllenme ihtimali oluyor değilmi 


ayb

Olabilir tabi, ama ben doktor değilim, sadece kendi deneyimlerimi yazdım size. Mutlaka 48 saatte bir ölçüm yapılsın ki hem kimyasal gebelik hem de dış gebelik ihtimali kontrol edilmiş olsun. Benim durumumda tüp bebek tedavisi olduğu için geç döllenme ihtimali yoktu. Sadece kimyasal ve/ya dış gebelik ihtimallerini göz önünde bulundurmuştuk.Desario

Bahsettiğiniz tarih son regl başlangıcından yaklaşık 4 hafta sonra mı? Tek tahlille kesin bir şey söylemek mümkün değil ama muhtemelen kimyasal gebelik. Ultrason henüz işinize yaramaz. Cevaplamak için Üye ol