Sımarma sımartılma mevzusu..

beatrix soruyor: 1

Yarım gun gıttıgı anaokulunda haftanın en az bir gunu arıza cıkarıyor. Ya aglıyor ya aglamaklı ya da memnunsuz hıc bır aktıvıteden eglenmıyor. Haftanın uc gunu cok mutlu ayrılıyor okuldan guluyor faaliyetlerini gösterıyor oyunları sarkıları anlatıyor..

Sordugumda duru bana hamur vermedı , ege benı itti, derin bana boyle yaptı tarzı sikayetleri var. Öğretmen haric ıkı stajyer abla var her an gozetimdeler ve o tarz bişey olsa illa ki müdehale ederler. Okulda kakam geldi ogretmene soyledim tuvalete gıttık yaptık dıyor soruyorum hayır benımle gıtmedi diyor öğretmeni yani arada olmayan seyleri de olmus gibi anlatıyor..

Ben öğretmene soylesem duru bunu yapmıs, ege bunu yapmıs dıye öğretmen ekstra ilgi gösterip müdehaleyi arttıracak korumak adına oysa ben ona duru sana hamur vermedıyse duru bana hamur verirmisim dersin vermeZse ögretmenine söylersin diyorum tamam diyor. Anlattıkları gercek ise veya sureklı ise kendi kendine bas edebilir yolunu gösteriyorum.

Okuldan keyıflı geldiği gunler kahve içmeye gidiyoruz kurabiye yapıyoruz arıZa çıkardıgı gun evde aktıvıte yapmıyorum onunla kendı kendıne boya, yapboz oynamasına musade var. Ipad yok park yok tv yok bırlıkte lego oynamak yok. Nedenini de soyluyorum okulda guzel vakıt gecırmediğin için ben biraz üzüldüm diyorum.

Gulen yuz yapiştirmaları kullanıyorum. Haftalık ödülleri var ikeaya gitmek bowlinge gitmek gibi.

Gecen hafta okulda hep eğlendı oynadı arıza cıkarmadı hafta sonu ıkı ödül birden aldı ve hatta dahasıda vardı mutlu gecırdık eglendırdık bu gun okulda yıne arıza çıkardı evdeyız ve aktıvıtesıZ gunumuz.

Tek torun ıkı taraftan da ilk torun. Dolayısıyla herkesın dayılar teyzeler amcalar dedeler buyuk anneler hatta buyuk buyuk anneler hepımızın sımartma gazımız var. Apartmanda ailede sosyal cevremızde hep tek cocuk kendısı.Herkes sımarttıgı için ben kötü polis oluyorum kural koyan mahrum bırakan ben oluyorum yoksa hersey ettafındaki herkesten hep sonsuz kızıma..

Bu durumu zıyadesıyle kullanmaya basladı ve ne yapacaksam en cok ben aZıcık baba destegı ile yapıyorum. Hafta sonu yogun sımartıldıgı için bu gun okulda sıra beklemeye arkadasları ile oyuncak paylaşmaya okul kurallarına uymaya yanasmadı. Hafta içinde salı carsambada persembede sorun yok cunku..

Cocugu sımartmak nedir sizce

Hergun kınder surpriz almak

Sıklıkla oyuncak almak

Sık aferın demek cokca aktıvıte yapmak

Sınırsız ilgi , kuralları azaltmak

Bunlar degılse sizce cocugu sımartmak nedir

Ve sımartılmalı mı ve ölçüsü ne olmalı

Fıkırlerınıze cok ihtiyacım var

Bu soruyu cevapla


11 Cevap


tubavekizlari

 ilginç bişey söyleyim mi? kızınla olan iyi şeyleri hatırlıyosun sadece, yani kırıyor-üzüyor ama akılda kalan iyi anılar oluyor. kızmış kızsın ne yapalın, biz de ona kızarız sorun çözülür:)
benim asıl kaygım ise şimdi fark etmeden yaptığım bir yanlışın bana 15 yaşında ne olarak döneceğini bilmemek. çünkü şu an o 3 yaşındayken yaptığımız yanlışlar öfke krizlerine neden oluyor.
Cevaplamak için Üye ol