Çocuklarla dışarıya çıkmak?

Atesvesu soruyor: 10

2 çocuğumuz henüz 2,5 yaşında. Oğlumuz araba seyahatlerinde genellikle istifra ediyor. Dışarı çıkamaz olduk. Bir yol-yöntem bilen var mı?

Bu soruyu cevapla


15 Cevap


ZeynepYenice

bulantı önleyici bileklikler var eczane satılan, denemenizde fayda olabilir..


Atesvesu

Teşekkürler, hiç bilmiyorduk, bir deneyeceğiz.


CokBilmis

Araba tutmasının nedeni beynin ileri doğru hareket algılamasına rağmen vücudun olduğu yerde durmasıdır. Bu nedenle eğer araba camından dışarı bakmazsa midesi bulanmayacaktır.

Aynı durum teknedeki deniz tutmasında da geçerlidir.


Atesvesu

Arka ortaya oturtup dışarıyı seyrettirdiğimizde daha az olduğunu düşünüyorduk. Ama Ateş çok hareketli, zaptedemiyoruz ki.


CokBilmis

Zaptedemiyoruz derken?

Koltukta oturmuyorsa zaten daha çok midesi bulanır. Çünkü hem ileri doğru gidiyor hem de bulunduğu noktada dört dönüyorsa, beynin de orta kulağın da tersi döner :)

Eğer DVD filan seyrediyorsa, çizgi film seyrettirmenizi öneririm.Atesvesu

Evet ne yazık ki koltuğa oturtamıyoruz. Çizgi film seyrettirmeyi de aslında hiç düşünmedik. Arka camları da perdeyle örtersek sanırım denemeye değer, teşekkürler.


senayc

Koltuğa oturtmak olmazsa olmaz bir şey, güvenlik bu. Çocuğun tercihlerine bırakılamayacak kadar ciddi bir durum. Bıçak isterse eline bıçak vermeyiz,çünkü zarar verebilir kendisine. Çok istese de ağlasa da vermeyiz. Oto koltuğu da öyle olmalı...

Her zaman koltuğa oturttum oğlumu. 2 yaş dönemi hırçınlığında avazı çıktığı kadar ağlasa da oturdu. bir iki denemeden sonra oto koltuğunun vazgeçilmez olduğunu anladı ve ağlamaktan vazgeçti.


Atesvesu

Bazen istediğini yapmayınca bizi kusmakla tehdit ettiğini düşünüyorum. Öyle gözümüzün içine bakarak öğürüyor.senayc

Bir kullanıcı var,yasemin-ekin.
O'na haber verdim cevap yazacak size. Ekin'i de araba tutuyordu,umarım faydalanırsınız.


Atesvesu

Eşimde de bende de araba fobisi oluşmaya başladı. Son olarak 100 kilometrelik bir seyahatte 12 kere çıkardı.Cevaplamak için Üye ol