Inek sutu alerjisi

almin soruyor: 7

Merhaba;


7 haftalik bebegimin kakasi surekl mukuslu ve arada da kan oluyor, ben inek sutu dietine basladim içinde inek sutu olan hic bir urun yemiyorum artik kan yok ama mukus devam ediyor, haftada bir kaka testi yapiyoruz bir sonuç çikmadi ,ben de ne yapacagimi sasirdim, boyle bir durumu yasayan oldumu aranizda ?

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


asli_asli

canım eğer balgamı varsa mukus bazen ondan kaynaklı da olabiliyor. çünkü çıkarmayı bilmeyip yuttukları için kakadan çıkıyor.


almin

Cevaplariniz için tesekkurler .Balgama hiç dikkat etmedim ama 1 aydir her kaka mukuslu balgamla ilgisi oldugunu sanmam, emin olun çok kati bir diet yapiyorum içinde sut olabilecek hiç bir sey tuketmedigim halde devam ediyor.


angelique

mukus kan gibi hemen gecmiyor. bazen 1 ayi bulabiliyor gecmesi. bence diyete bir sure daha devam edin. eger sonuc alamazsaniz diger alerjenleri de (dana eti, kabuklu deniz urunu, susam, domates vs.) diyetinizden cikarmaniz gerekebilir. belki bir gastro uzmanina danisabilirsiniz. bir de bosuna tahlil yaptirmayin, bu kadar kucuk bebekte deneme yanilmadan baska care yok alerji konusunda. bu arada

Bebeğinde İnek sütü alerjisi olan anneler yardım lütfen

basliginda cok aciklayici yazilar vardi. okumanizi oneririm.gecmis olsun.


almin

Cevaplariniz içi tesekkurler, dun doktor kontrolumuzde kakaya tekrar bakildi ve amip çikti simdi amip tedevisine baslanacak .


gullika

yaa nedir bu günümüz bebeklerindeki yaygın alerji durumu? eskiden alerji mi vardı şimdi bütün bebekler alerjik.Benim kızımın da kakasında kan görüyorduk,gaita mikroskopisi yaptırdık lökosit,kan ve mukus çıktı, dr. amipten şüphelendi defalarca test yaptırdık sadece birinde amip antijeni pozitif çıktı ve dr. Flagyl isimli ilacı başladı tadı çok iğrenç 10 gün günde 3 defa enjektörle içirmek işkenceydi.Tedavi sonunda tekrar kaka testleri derken lökosit ve kan azaldı,amip görülmedi,bu arada vücudunda döküntüler başladı,minicik parmaklarıyla nasıl kaşıyor kendini yavrucak:( böyle olunca dr. alerji tanısı koydu.Alerjiyle amip belirtileri benzediğinden birbirine karıştırıyorlar,parazitin yayılma riskini almamak için garanti olsun diye de hemen amip ilacı veriyorlar.Sonucta ben de bir aydır inek sütü diyeti yapıyorum,ciltteki döküntüler gecmedi,kakada kan artık yok fakat mukus devam ediyor.Cildiyeye, gastroenteroloğa ve tanıdığımız mikrobiyoloji ve enfeksiyon hst.profesörüne bile gösterdik ama alerji çok havada bir konu net bir çözümü ve cevabı yok.Genelde 1 yaşına kadar kendi kendie gecebiliyormuş benim merak ettiğim 6.aydan sonra ek gıdalara başladığımda çocuğuma süt ürünleri veremeyecek miyim çok sıkıntılı bir durum yani:(((


almin

Biz de flagyl adli suruba basladik, doktorumuz dieti birak çocukta amip var dedi 1 haftadir surubu içiriyorum mukus devam ediyor,  sadece bir gun denemek için yogurt yedim ertesi gun daha huzursuzdu doktor birak desede ben devam ediyorum diete ayrica kafam çok karisti bazi doktorlar da 6 aydan kuçuk çocuklarda amip olma ihtimali yok diyorlar sudan geçermis ama ben içme suyuyla yikiyorum, bu belirsizlik çok kotu umarim bosuna içirmiyorumdur ilaçlari


angelique

canım baska soruda da yazdım. bire bir aynı seyleri yasadık, ve tanıdığm alerjik bebeklerin hepsi ısrarla flagyl tedavisi gormus basta. ısrarla bir gastrocuya git diyorum ben:)



Cevaplamak için Üye ol